TÜBİTAK Şahinbey Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı

TÜBİTAK Şahinbey Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı

TÜBİTAK ile Şahinbey Belediyesi arasında 'Bilim ve Toplum Faaliyetlerine Yönelik İşbirliği' protokolü imzalandı.


İmzalanan iş birliği protokolü ile iki kurum arasında yapılacak olan çalışmaların ivme kazandırılmasının amaçlandığı ve bilimsel anlamda pek çok ortak faaliyetin gerçekleştirilmesinin önü açıldığı belirtildi.

Tarihi Mecidiye Han’da düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Gaziantep’te bir ilke imza attıklarını söyledi.

Şahinbey Belediyesi ile Türkiye’ye örnek olacak protokole imza attıklarını belirten Mandal, “Bizim için çok anlamlı bir protokol. Daha önce birçok kurumumuzla protokol yaptık. Ancak bizim için bu protokolün kıymeti çok geniş kapsamlı bir protokol olmasıdır. Daha önceki imzaladığımız protokoller sadece bir konuya odaklı protokollerdi. İmzaladığımız bu protokol çok geniş kapsamlı. Yapılan bu protokolde TÜBİTAK Kitap Evi, bilim söyleşileri, gözlem evinin yapılması, gezici bilim sergisi açılması gibi birçok önemli konular var. Toplumdaki bilim ve teknoloji farkındalığının arttırılması özellikle gençlerimizin teknoloji kullanan değil, üreten ve tasarlayan bireyler olması için birçok girişim bu protokolün içerisinde yer alacak. Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na çalışmalarından dolayı kurumum adına ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“TÜBİTAK ile güzel projelere imza atacağız”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise imzalanan protokolle önemli projelere imza atılacağını belirtti.

Şahinbey Belediyesi olarak birçok önemli projeye imza attıklarını belirten Tahmazoğlu, “Eğitim, bilim ve sanayi alanında yapılan yatırımların çok daha büyük önemi olduğunu düşünüyorum. İmzaladığımız protokolle TÜBİTAK kurumu ile çok güzel yeni projeleri birlikte gerçekleştireceğiz. Açılışımızda ilkini gerçekleştirdiğimiz bilim söyleşileri, bilim kampı, gökyüzü şenliği, bilim merkezleri ve bilim atölyelerinin kurulması, TÜBİTAK kampüslerine öğrenci gezileri düzenlenmesi, bilim otobüsü ve haraketli kütüphane yapılması, TÜBİTAK dergi aboneliği yapılması gibi çok kapsamlı bir protokol imzaladık. Bu iş birliği kapsamında bu tür çalışmaları nasıl geliştirebileceğimiz yönünde çalışmalar yapacağız. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’a Türkiye genelinde yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, protokolümüzün de Gaziantep’imize ve Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.