Kurban Bayramı öncesi kasaplara eğitim verildi

Kurban Bayramı öncesi kasaplara eğitim verildi

Gaziantep’te, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kasaplara kesim süresinde dikkat edilecek kurallar ve pandemi süreci hakkında alınacak tedbirlere ilişkin bilgilendirme semineri düzenlendi.


Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçedeki kasapları bilgilendirdi.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme seminerine ilçe müftülüğü ile ilçe tarım ve orman müdürlüğü personelleri, kasaplara kesim süresinde dikkat edilecek kurallar, pandemi süreci hakkında alınacak tedbirlere ilişkin bilgi verdi. Düzenlenen bilgilendirme sonrasında kasaplara katılım sertifikası verildi.


Sertifika töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Coronavirus (Covid-19) nedeniyle yaklaşan Kurban Bayramı’nda uygulanacak tedbirlerin kasaplar açısından önemli olduğuna vurgu yaptı.

Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban satış ve kesim yerlerini belirleyerek gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, “Bu çerçevede Şahinbey ilçemizde kesim yapacak olan kasaplara zabıta müdürlüğü ekiplerimiz, ilçe müftülüğü, ilçe tarım ve orman müdürlüğü personelleri ile birlikte dikkat edilmesi gereken kurallarla ilgili bilgiler verdi. Biliyorsunuz Coronavirus nedeniyle bu yıl biraz daha dikkatli ve titiz olmamız gerekiyor. Bu anlamda vatandaşlarımızın da duyarlı olmalarını rica ediyorum.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.