Gaziantep Valisi Gül: “İlimizde vaka artışları devam ediyor”

Gaziantep Valisi Gül: “İlimizde vaka artışları devam ediyor”

İldeki sağlık yöneticileri ile bir araya gelerek Coronavirus (Covid-19) pandemisi ile mücadele kapsamında değerlendirmelerde bulunan Vali Gül, vatandaşları uyardı.


Gaziantep Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantının ardından sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Gül, vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

Şehirde Coronavirus (Covid-19) vakalarında artışın devam ettiğine dikkat çeken Gül, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmediği müddetçe virüs mücadelesinde başarı şansının olmayacağını belirtti.

Gül, “Covid-19 mücadelesine verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederim. Ama hepimizin daha fazlasını yapması gerekiyor. Maske, mesafe, temizlik kuralına uymaktan başka seçeneğimiz yok. Hastalarımızın yüzde 95’i virüsü akraba ya da arkadaşından kaptı. Lütfen sıradaki kişi siz olmayın! Sağlık personelimiz canla başla çalışıyor. Çok kişiyle görüşüp maske, mesafe ve temizlik kuralına riayet edilmediği müddetçe başarılı olamayız. Sorun belli, çare belli. Kendimizi disipline edeceğiz. ‘Bana bir şey olmaz’ demeyin, çok şey olur.” dedi.

Vatandaşları doğru maske kullanımı konusunda da uyaran Gül, “Çenenize taktığınız maske sizi hastalıktan ve para cezasından korumaz.” ifadesini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.