Gaziantep Valisi, düğünlerde uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu

Gaziantep Valisi, düğünlerde uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu

Gaziantep Valisi Davut Gül, Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında mart ayından itibaren yasaklanan ve 1 Temmuz'dan itibaren tekrar başlayan düğünlerde alınması gereken kurallar konusunda vatandaşları uyardı.


Sosyal medya Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Gül, Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle düğünlerde sosyal mesafe ve maske uyarısında bulundu.

Gaziantep Valisi, düğünlerde uyulması gereken kurallar konusunda uyarılarda bulundu

Kentte sokak düğünlerinin yasak olduğunu belirten Gül, "Uygun açık hava yeri bulamayanlara okul bahçeleri tahsis edilmektedir. Düğünlerde gelin-damat dışında oynamak yasaktır. Düğüne katılan herkesin maske takması zorunludur. Oturma düzeni sosyal mesafeye uygun şekilde olmalıdır." dedi.

Maske, mesafe ve temizlik kuralının bir tercih olmadığının altını çizen Gül, "Düğün sahiplerinin kolluk birimlerine bildirimde bulunması zorunludur. Yarından itibaren her düğünde resmi/sivil polis, jandarma görevlendirilecektir. Coronavirus vakalarının tamamına yakını, yakın çevresine de bulaştırıyor." ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.