Gaziantep’te Covid-19 vaka sayıları yeniden arttı

Gaziantep’te Covid-19 vaka sayıları yeniden arttı

Coronavirus vakalarının yeniden hızlı artış gösterdiği 7 ilden biri olan Gaziantep’te vatandaşların sosyal mesafe ve maske kuralını hiçe saydığı görüldü.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Coronavirus (Covid-19) vaka sayısında artışın olduğunu belirttiği iller arasında yer alan Gaziantep’te çok sayıda kişi maskesiz dışarı çıkıp, sosyal mesafeye ise aldırış etmeden günlük yaşamlarına devam ediyor.

Bakan Koca, İzmir, Aydın, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta Coronavirus vaka sayılarının artış gösterdiğine dikkat çekerek, vatandaşlara maskenin öneminin artığını, kurallara uyulması konusunda tekrar uyarılarda bulunmuştu.

Türkiye'nin en çok Covid-19 vakalarının görüldüğü illerden biri olan Gaziantep’te son bir ay içerisinde düşüşe geçen vaka sayılarının yeniden artması endişeye neden oldu.

Coronavirus vaka sayılarının son günlerde tekrar arttığı kentte çarşılardaki aşırı yoğunluk dikkat çekti. Havanın serin geçtiği kentte cadde ve sokaklardaki yoğunlukta da azalma yaşanmazken, Coronavirus kuralları da hiçe sayılıyor.

Sosyal mesafe ve nizami maske kullanımını ihlal edenlere cezai işlemin uygulanırken, kentin simgesi olan tarihi çarşılardaki yoğunluk dikkat çekiyor.

Kentin en kalabalık bölgelerinden biri olan Gaziler Caddesi Çarşısı'nda ise hafta içi olmasına rağmen yoğunluk gözlendi. Bankaların, iş merkezlerinin, alışveriş dükkanlarının ve lokanta gibi işletmelerin olduğu çarşı, vatandaşlarla doldu. Vatandaşların büyük çoğunluğu maske takmaya özen gösterirken, bazı vatandaşların ise maske takmaması dikkat çekti.

Artan vakalara rağmen çarşıyı tıklım tıklım dolduran vatandaşların büyük bir kısmının da maskelerini çenelerine takmaları dikkat çekti.

Kentin birçok noktasında Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda sık sık uyarırken, kuralları ihlal edenlere ceza işlemi uygulanıyor.

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.