Gaziantep’te “Avrupa Hareketlilik Haftası” kutlandı

Gaziantep’te “Avrupa Hareketlilik Haftası” kutlandı

Gaziantep’te “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında gerçekleştirilen programda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılı olan öğrencilere ve bisikleti en çok kullanan vatandaşa bisiklet hediye edildi.


AB Türkiye Delegasyonu ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) iş birliğinde, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden “Avrupa Hareketlilik Haftası” bu yıl “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” temasıyla kutlanıyor.

Gaziantep Valiliği binası önünde düzenlenen, Vali Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet’nın katılımıyla gerçekleşen programda, bisiklet kullanımının şehirler açısından önemine dikkat çekildi.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in “Avrupa Hareketlilik Haftası”na en çok uyan şehir olduğun, projelerle, çalışmalarla ve bisiklet kullanımıyla hedeflerinin Hollanda’yı geçmek olduğunu söyledi.

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet, şehirlerde bisiklet kullanımının yaygınlaşması gerektiğini vurgulayarak, elektrikli bisikletlerin de tepelere kurulan şehirlerde büyük fayda sağlayacağı, hareketlilik haftasına katılan şehirlerin trafikte bisiklet altyapısını daha fazla düşünmesi gerektiğini belirtti.

Programın ardından Vali Gül, Büyükelçi Kwaasteniet’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.