Gaziantep'te 8 ev karantinaya alındı

Gaziantep'te 8 ev karantinaya alındı

İslahiye ilçesinde yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 8 evde 31 kişi karantina altına alındı.


Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Şahmaran Mahallesi'nde yaşayan E.K'yi, Gaziantep'te yaşayan anne, baba ve kardeşi ziyarete geldi.

Yaklaşık bir hafta oğullarının evinde misafir olan ailenin geldiğini duyan mahalledeki yakınları da "hoş geldin" ziyareti için E.K'nin evine geldi.


Aile Gaziantep'e döndükten sonra rahatsızlanınca hastaneye götürüldü. E.K'nin yapılan Coronavirus testi pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri hastanede tedavi altına alınan E.K'nin temasta bulunduğu kişilere yönelik yaptığı çalışma sonrasında 31 kişinin aile ile temas kurduğunu tespit etti.


İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 8 evde yaşayan 31 kişinin 14 gün süreliğine karantinaya alınmasına karar verirken karar sonrası evlerin çevresine polis ve jandarma ekipleri tarafından güvenlik şeridi çekildi.

Giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerde oturanların gözetimde kaldıkları sürece tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı bildirildi. 
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.