Düğün takılarını satarak öğrencisine televizyon alan öğretmene ödül verildi

Düğün takılarını satarak öğrencisine televizyon alan öğretmene ödül verildi

Gaziantep’te düğünde takılan takıları satarak evlerinde televizyon olmadığı için derslerini takip edemeyen öğrencisine televizyon alan öğretmen Vali Davut Gül tarafından ödüllendirildi.


Şehitkamil ilçesi Beykent Mahallesi'ndeki Şehit Mehmet Karadal Ortaokulu'nda müzik öğretmenliği yapan Botan Erekli (29) okulunda eğitim gören ve isminin açıklanmasını istemediği bir öğrencisinin ailesinin maddi durumunun kötü olması nedeniyle evlerinde tablet ve televizyon olmadığı için Eğitim Bilişim Ağı’ndaki (EBA) ders programını izleyemediğini tespit etti.

Bir ay önce evlenen Erekli, öğrencisine derslerini takip edebilmesi için düğününde takılan takıların bir kısmını eşiyle birlikte satarak televizyon hediye etti.

Vali Davut Gül de öğretmen Botan ve eşi Gizem Erekli'yi makamında ağırladı. Duyarlılığından dolayı Erekli çiftini kutlayan Vali Gül, daha sonra Erekli'yi örnek davranışından dolayı “başarı belgesi” ile ödüllendirdi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.