YKS’ye girecek öğrencilere öneriler

YKS’ye girecek öğrencilere öneriler

YKS’ye girecek öğrencilere öneriler Gaziantep Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, 27-28 Haziran’da düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere başarılar dileyerek, önemli önerilerde bulundu.
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş!

Rektör Dağlı, “Hayatınızın farklı aşamalarında karşınıza çıkan sınavları bir engel değil, düşlediğiniz hayata ulaşmanızda, açmanız gerekenler kapılar olarak düşünün.” dedi.

Sınavların üstesinden gelmek için sakin ve kararlı olmanın çok önemli olduğuna dikkat çeken Dağlı, “Sınav için yaptığınız çalışmalar, kendinizi moral ve motivasyon olarak iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bir parça kaygıdan zarar gelmeyeceği gibi dikkatinizi toplamanızda yardımı bile olacaktır. Yeter ki kaygının, başarınızın önüne geçmesine izin vermeyin.” diye konuştu.

Kahvaltının sınav günü en önemli öğün olduğunu anımsatan Dağlı, “Sağlıklı bir sınav geçirebilmek için öncelikle sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Boş midenin yol açabileceği sıkıntılarla uğraşmamak için evden mutlaka bir şeyler yiyerek çıkın.” şeklinde konuştu.

Sınava geç kalınmaması için sınav binasının yerinin önceden görülerek evden çıkılıp zamanın iyi ayarlanmasını öneren Dağlı, “Yapmak istediğiniz meslek ve düşlediğiniz hayatla ilgili atmanız gereken son adımlardan biri olan sınava, kendinize inanarak ve yapabilecekleriniz konusunda kendinizi doğru değerlendirerek girin. Sınav sonrası tercihinizi yaparken, ailenizden, arkadaşlarınızdan, rehberlik birimlerinden destek alabilirsiniz. Ama son karar hep sizin olsun.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere sınavda başarılar dileyen Dağlı, “Üniversitemizin kapıları sınav öncesi ve sonrası sizlere daima açık. Sağlıkla ilgili meslek seçiminde bulunmak isterseniz, bizleri ziyaret edebilirsiniz.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK