Yem dağıtım töreninde yağmur duası yapıldı

Yem dağıtım töreninde yağmur duası yapıldı

Gaziantep'te küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiricilerine dağıtılan yem için düzenlenen törende eller yağmur duası için açıldı.


Çiftçilere verdiği desteği her geçen gün arttıran Şahinbey Belediyesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine 10 bin ton yem desteğini sürdürüyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz çarşamba günü Şahinbey ilçesi Kapcağız Mahallesi’nde (köy) başlattığı 10 bin tonluk yem dağıtımı Yeşilkent Mahallesi’nde (köy) devam etti. Köy köy gezerek hayvan yetiştiricilerine yem desteğinde bulunan Şahinbey Belediyesi, şuana kadar yaklaşık 24 bin ton yem desteğinde bulundu.

 

Törende konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Şahinbey Belediyesi’nin çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine önemli hizmetler verdiğini belirtti.

Şahinbey Belediyesinin projelerindeki istikrarlılığı vurgulayan Gaziantep Valisi Davut Gül de, “Göreve geldiğimden günden bu yana Şahinbey Belediyesi ile tarım alanında yaptığımız protokollerin sayısı her halde 20’ye yakındır. Belediyemiz her alanda desteklerini sürdürüyor. Kimi zaman gübre veriyor kimi zaman tohum ve fide veriyor. Bugün olduğu gibi 10 bin ton yem veriliyor. Hiç şüphesiz bu hizmetler güzel ancak daha güzel olması istikrarlı olmasıdır. Yani bir hevesle yapılmış işler değil. Şahinbey Belediyemizi eğitim, sosyal ve tarım alanındaki faaliyetlerle de görüyoruz. Belediyemizin yaptıkları hizmetlerde bir devamlılık var. Kendi içerisinde çıtayı her zaman daha yükseğe çıkartan bir çalışma var. Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ da tarımın ve hayvancılığın kalkınması için çalışmalar yapıldığını ifade etti.

“Çiftçimizin her zaman yanındayız”

Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak çiftçilere yeni projeler hazırladıklarını belirtti.

Çiftçilik, tarımsal hizmetler ve gıda güvenliğinin çok önemli olduğunu ve pandemi sürecinde bunun farkına varıldığını belirten Tahmazoğlu, “Özellikle Rabbimin bize sunmuş olduğu bu güzel bereketli toprakların ekilmesi, sulanması, ürünlerin yetiştirilmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması büyük bir önem arz ediyor. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünü kurduk. Çiftçimize daha fazla nasıl destek olabiliriz, nasıl katkı sağlayabiliriz diye istişare ediyoruz. Şu anda Şahinbey Belediyesi olarak sistemimize 5 bin 500 kayıtlı çiftçimiz var. Verdiğimiz desteklerden çiftçilerimizin tamamı fayda sağlıyor. Hiçbirini dışarıda bırakmıyoruz. Yine aynı şekilde hayvancılık sistemine kayıtlı 3 bin 700 vatandaşımız var. Hizmetlerimizin tamamından onlarda yararlanıyor. Bugün itibariyle hayvancılık anlamında verdiğimiz yem desteklerinin 4’üncü yılındayız.” dedi.

Çiftçilere verdikleri ve verecekleri yeni destekleri anlatan Tahmazoğlu, “İnşallah Rabbim bir yağışta gönderirse bu yapılan çalışmalarımız taçlanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Şahinbey Belediyesinin yapmış olduğu yem desteğinden dolayı mutlu olduklarını belirten çiftçi Osman Yılmaz ve Yusuf Mayda da Tahmazoğlu’na teşekkür etti.

Törene, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, 26’ıncı dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Törenin ardından Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, yağışların bu yıl az miktarda olması üzerine yağmur duası etti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.