Türkiye, savaşı durdurmak için neler yapabilir?

    Türkiye, savaşı durdurmak için neler yapabilir?

Filistin'de yaşananlara üzülmek ve katil siyonistlerin yaptıklarına öfkelenmek için insan olmak yeterlidir. İnsan-ı Kamil olmaya, alim olmaya, ulema olmaya gerek yok! İnsan-ı Normal olan bir kişi bu zulmün durdurulması gerektiğini inanır ve bunun için bir şeyler yapmaya çalışır. Ülke olarak mazlum Filistin halkı için ne yapabiliriz? Bu soruya cevap aradık, bulduğumuz cevapları maddeler halinde sizinle paylaşalım:

1-İlk cevabınızı vatandaşın feryadında gördük. Halkımız Filistin için yapılan her programda "Mehmetçik Gazzeye!" feryadı ile gökleri inletiyor. Halkımız siyonistleri bir devlet olarak görmüyor ve bu zalimlere bir devlet muamelesi yapılmasını kabul etmiyor. Ülkemizi yöneten yöneticilerden de katil siyonistleri zelil edecek adımlar atmasını bekliyor. Yöneticilerimizin ne bedduası ne kınaması halkımızın gönlünü soğutmuyor.

2-İsrail'i boykot etmeli… Bunu vatandaş olarak değil devlet olarak yapmalıyız. İsrail'i devlet olarak görmediğimiz takdirde olay başkalaşmaya başlar. Madem bunlar işgalciler, madem bunlar katiller, madem bunlar çift kimlikli… Sonradan Filistin'e yerleşmiş katiller sürüsüdür… Öyleyse bu şeytan ve taraftarlarına hak ettiği şekilde davranılmalıdır. Ülkemizde bu terör şebekesine bağlı olan çift kimlikli, çift pasaportlu olup israil'e gidip savaş suçuna karışan herkes vatandaşlıktan çıkarılmalıdır. Bu atmamız gereken ilk adımdır.

3-Azerbaycan'dan israil’e sevk edilen petroller Türkiye'den geçiyor. Bu sevkiyatı durdurarak israil'in can damarlarını kesebiliriz. Azerbaycan ile israil arasında döşenmiş olan boru hatlarının ülkemizden geçen kısmını engelleyip israil'e petrolün gitmesini, işlediği savaş suçlarından dolayı engellemeliyiz. Savaş suçu işleyen, sahip olduğu bütün araç gereçleri soykırım için kullanan bir terör devletine petrol sevk etmek de ayrı bir suçtur. Bu sevkiyatın ülkemiz üzerinden gerçekleşmesi ise bizi de savaş suçuna dahil eder. Bunları gerekçe göstererek dünya kamuoyuna kendimizi haklı olarak gösterebiliriz. İsrail'e giden petrol boru hatlarını ülke olarak kestiğimiz zaman israil çok ağır bir darbe yemiş olur.

4-Dünya halklarına, Birleşmiş Milletler, NATO başta olmak üzere insanlığın huzur ve güvenliğini sağladığını iddia eden Uluslararası kuruluşların işlevsiz kaldığını, soykırıma müdahale etmediğini ve bunun neticesi olarak insanlığın uluslararası kuruluşlara güvenmediğini daha net bir şekilde ifade etmeliyiz. Madem Birleşmiş Milletler insanlığı koruyamıyor, Öyleyse Türkiye Cumhuriyeti insiyatif almalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatına üye Müslüman devletlerle birlikte askeri müdahale edeceği bir yapı kurarak siyonizmin bu vahşetine dur demelidir.

4-Emperyalistlerin atamış olduğu Mahmut Abbas gibi sözde yöneticilerin Filistin devletinin resmi temsilcisi olmasını kabul etmemeliyiz. Filistin Devleti'nin resmi temsilcisi Hamas’tır, İslami Cihat’tır, siyonizmle mücadele eden Özgür Filistin halkıdır. Dolayısıyla Filistinlilerin siyasi temsil gücü için kendilerine yardım etmeliyiz.

5-Ülkemizde siyonistlerin lehine çalışan bütün yapıların etkisiz hale gelmesi için devletin bütün kurumları harekete geçmelidir. Nitekim siyonistlerin ülkelerde darbe yaptırma, ekonomiyi bozma, devlet liderlerine suikast yaptırarak öldürme gibi faaliyetleri her geçen gün artıyor. Dolayısıyla siyonistler ile savaşabilmek için iç güvenliği en üst düzeyde sağlamalıyız. 27 Mayıs darbesi bugünlerde konuşulurken yakın tarihte de darbeci generaller cezaevinden çıkmışken Müslüman yöneticilerin İslam'a düşmanlık eden kesimler tarafından daima darbe ile hedef alınabileceklerini unutmamaları gerekir. Nitekim İslam ülkelerini emperyalistlerin güdümüne sokabilmenin en kolay yolunu, darbe olarak gören küresel emperyalizm bu seçeneği daima masada bulundurduğunu bilmemiz gerekiyor. Milletimizin, ülkemizin, toplumumuzun, bu halkın Dünya ve ahiret saadetini isteyen siyasetçilerimizin selamet ve emniyeti için daima emperyalistlerle işbirliği yapabilecek pozisyondaki kişilere karşı dikkatli olmalıyız, teyakkuzda bulunmalıyız.

6-Başta Memur-Sen olmak üzere sivil toplum kuruluşları Filistin meselesini sürekli gündemde tutarak insanımızın bilinç düzeyini yükseltmeye çalışıyorlar. Allah vesile olanlardan razı olsun. Sadece sivil toplum kuruluşlarının meydanlarda israil aleyhine slogan atmaları yeterli değildir. Memur-Sen Türkiye'nin en güçlü sivil toplum kuruluşudur. Kamusal alanda siyonizmle mücadele etmek için üyelerinin bilinç düzeyini arttırmalıdır.  Bu konuda siyonizmle ülkemizin mücadele edebilmesi için kamusal alandaki başta anayasal düzenlemelerle ilgili, ülkemizin özgürce adım atmasını engelleyen mevzuları toplumun önüne koyabilmeli ve bu mevzulara, bu sorunlara doğru çözümleri topluma anlatabilmelidir. 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra hazırlanan anayasa ile yönetilmek başta Cumhurbaşkanı olmak üzere her kesimden insanın eleştirdiği bir konu olmasına rağmen halen toplumsal tepkinin yetersiz olması sivil toplum kuruluşlarının bu konudaki başarısızlığını gösterir. Halkımızın darbelerle veya diğer işgal yöntemleri kullanılarak ezilmemesi için onların Dünya ve ahiret Saadet ve selametini güvence altına alınacak sivil anayasanın bir an önce hazırlanması için gerekli toplumsal bilinç sağlanmalıdır. Bunu da yapması gereken başta Memur-Sen ve diğer sivil toplum kuruluşlarıdır.

7-İngiltere, Fransa, Amerika ve israil bölgemizde yakın tarih başta olmak üzere işgale yeltenen devletlerdir. İşgalci devletlerin şerrinden korunabilmek için komşu ülkelerle daha sıkı bir işbirliğine gidilmelidir.

8-İç güvenliğimizi sağlamlaştırıp sınır güvenliğimizi tahkimleştirirsek, bir de ekonomik bağımsızlığımız için gerekli altyapı ve tedbirleri oluşturabilirsek siyonizmle daha özgürce daha cesurca daha net bir şekilde mücadele edebiliriz.

Bu maddeler siyonizmle mücadele yöntemlerimiz için yeterli değildir. Aklıselim olan, Allah'a ve ahiret gününe iman etmiş olan ve insanlığa merhameti olan bütün büyüklerimizin ‘Siyonizmle nasıl mücadele etmeliyiz? sorusunu gündemine alması gerekiyor.

Yunus Süresi 85. Ayetinin sırrınca Allah’a emanetsiniz.Bu makale için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.