Yardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli yakalandı

Yardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli yakalandı

Gaziantep'te ATM'lerde işlem yapmaya çalışan kişilerin paralarını yardımcı olma bahanesiyle kendi hesabına gönderdiği tespit edilen şüpheli gözaltına alındı.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, banka ve PTT ATM'lerinde para çekme ve para gönderme konusunda yaşlı vatandaşlara yardımcı olma bahanesiyle dolandırıcılık yapıldığı bilgisi üzerine çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında ATM ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarının da incelenmesi sonucu farklı tarihlerde meydana gelen 7 dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şüphelinin kimliği tespit edildi.

Kimliği tespit edilen şüpheli düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin, yardım bahanesiyle işlemlerini yaptığı vatandaşların paralarını kendi hesabına göndererek dolandırıcılık yaptığı ve benzer suçlardan da suç kaydı bulunduğu belirlendi.

Gözaltına alınan şüpheli, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.