Yardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli tutuklandı

Yardım bahanesiyle ATM'den para çekenleri dolandıran şüpheli tutuklandı

Gaziantep'te PTT ve banka ATM'lerinde işlem yapmaya çalışan ve aralarında yaşlılarında bulunduğu kişilerin paralarını yardımcı olma bahanesi ile kendi hesabına gönderdiği tespit edilen şüpheli tutuklandı.


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, PTT ve banka ATM'lerinde para çekme ve para gönderme konusunda vatandaşlara yardımcı olma bahanesiyle dolandırıcılık yapıldığı bilgisi üzerine çalışma başlatıldığı belirtildi.

Çalışma kapsamında ATM ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarının da incelenmesi sonucu farklı tarihlerde meydana gelen 6 dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şüphelinin kimliği tespit edildiği ifade edildi.

Kimliği tespit edilen şüpheli düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şüphelinin, yardım bahanesiyle işlemlerini yaptığı vatandaşların paralarını kendi hesabına göndererek dolandırıcılık yaptığı ve benzer suçlardan da suç kaydı bulunduğu belirlendiği bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen şüphelinin çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi. YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri

YUKARI ÇIK