Vefat eden hasta yakınları ile doktorlar arasında kavga: 4 polis yaralandı

Vefat eden hasta yakınları ile doktorlar arasında kavga: 4 polis yaralandı

Gaziantep’te Şehitkamil Devlet Hastanesinde Coronavirus nedeniyle tedavi gören hastanın vefat etmesi sonucu yakınları ile doktorlar arasında çıkan kavgayı ayırmaya çalışan 4 polis hafif şekilde yaralandı, 5 kişi gözaltına alındı.


Olay, Şehitkamil ilçesi Zeytinli Mahallesi’nde bulunan Şehitkamil Devlet Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre, hastanenin yoğun bakım servisi bölümünde 3 gündür Coronavirus nedeniyle tedavi gören Halil Karakuşu (43) yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Karakuşu’nun hayatını kaybetmesinde “ihmal” olduğunu iddia eden yakınları hastane doktorları ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu çıkan arbedede doktorlar ve diğer sağlık çalışanları kendisini odaya kilitledi.

Yoğun bakımı servisinin camlarını kıran hasta yakınları içeri girmeye çalıştı. Haber verilmesi üzerine hastane polisi ile güvenlik görevlileri Karakuşu’nun yakınlarını dışarı çıkarmaya çalıştı. Bu esnada çıkan kavgayı ayırmaya çalışan 4 polis hafif şekilde yaralandı.

Hastane önünde bekleyen Karakuşu’nun bazı yakınlarının hastaneye tekrar girmeye çalışması üzerine polis kalabalığı havaya ateş açarak dağıttı.

Hastanede maddi hasar meydana gelirken, polis 5 kişiyi gözaltına aldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.