Vatandaşı 40.000 tl dolandıran şahsı Gaziantep jandarma yakaladı

Vatandaşı 40.000 tl dolandıran şahsı Gaziantep jandarma yakaladı

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce (1) şüpheli şahıs tespit edilerek 15.11.2023 günü yapılan operasyon ile şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.


Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca, siber dolandırıcılık olaylarının önlenmesine yönelik Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen titiz planlama, takip ve çalışmalar sonucunda, bir vatandaşın fotoğraf makinası almak amacıyla internet üzerinden anlaştığı bir şahsa 1000 TL gönderdiğini ancak ürünü alamadığına dair ihbarda bulunması üzerine İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce (1) şüpheli şahıs tespit edilerek 15.11.2023 günü yapılan operasyon ile şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Ayrıca aynı şüpheli şahsa ait banka hesapları incelendiğinde “fotoğraf makinası ücreti, çadır ücreti, SSD ücreti, anakart ücreti” açıklamaları ile farklı tarihlerde (7) farklı şahıstan toplam 40.000 TL aldığı tespit edilmiştir.
Gözaltına alınan şüpheli şahıs 15.11.2023 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri