Van’da annesi ölen yavru kurtlar Gaziantep’te tedavi görüyor

Van’da annesi ölen yavru kurtlar Gaziantep’te tedavi görüyor

Van’da annesi ölen yavru kurtlar Gaziantep’te tedavi görüyor
Van’ın Erciş ilçesinde köylüler tarafından ormanda bulunan ve annelerinin öldüğü belirlenen 3 yavru yaban kurt, Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Anneleri ölmüş olan 2’si dişi biri erkek 3 yavru yaban kurt, Van Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından getirilerek Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bulunan hayvan hastanesinde korum altına alındı.

Gerekli tedavilerin yapılmasının ardından yavru kurtlar, iyileşerek hayvanat bahçesinde yaşamlarını sürdürecek.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, gazetecilere yaptığı açıklamada, yavru kurtların sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Özsöyler, dünyanın dördüncü, Avrupa’nın üçüncü ve Türkiye’nin ise, en büyük hayvanat bahçesi olma unvanına sahip olan bin dönümlük alanda 350 tür ve 7 bin civarında hayvanı bünyesinde barındıran Gaziantep Hayvanat Bahçesinin yeni misafirlerini ağırladığını belirtti.

“Süt ve özel mamalarla besliyoruz”

Hayvanat bahçesinin yeni sakinleri 3 yavru kurt olduğunu belirten Özsöyler, “Yavru kurtlarımız buraya gelir gelmez onları ilk olarak genel bir sağlık taramasından geçirdik. Röntgenleri çekildi, akciğerleri dinlendi. Çok şükür durumları iyi. Gerekli tüm bakımları yaptık. Şimdi 21 gün özel hazırladığımız karantina kafeslerinde kalacaklar. Şu an kendilerini sütle ve özel mamalarla besliyoruz. Daha sonra bunları ete alıştıracağız ve belli yaşa geldiklerinde ziyaretçiler bu kurtlarımızı görebilecekler.” dedi. (İLKHA)
https://ilkha.com/saglikyasam/van-da-annesi-olen-yavru-kurtlar-gaziantep-te-tedavi-goruyor-128071

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK