Vali Gül: “En çok vakanın görüldüğü 3’üncü kentiz”

Vali Gül: “En çok vakanın görüldüğü 3’üncü kentiz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayı paylaşarak vatandaşları Coronavirus’e karşı uyaran Vali Gül, “Gezmeyi, dolaşmayı, toplu aktiviteleri terk etmeliyiz.” çağrısında bulundu.


Bakan Koca’nın, “Burdur ve Gümüşhane'de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor. Bugün medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı.” paylaşımını paylaşan Vali Gül, vatandaşları salgın konusunda uyardı.

Vali Gül, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, kentteki Coronavirus salgınıyla ilgili gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Gaziantep’in en çok vaka görülen 3’ncü il olduğunu anımsatan Gül, “Aşı bulunana kadar bilinen tedbirlerin dışında bir alternatif yok. Gezmeyi, dolaşmayı, toplu aktiviteleri terk etmeliyiz. Zorunlu olan işlerimizi yaparken ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takıp, sosyal mesafeye uyarak çalışıp, sık temizlik yapmalıyız.” dedi.

Vali Gül, bir diğer paylaşımında ise, “İlimizde, son 7 gün içerisinde sosyal mesafeye uymayan ya da nizami maske kullanmayan 10 bin 965 kişiye 11 milyar 179 bin 647 TL para cezası uygulanmıştır. Lütfen bütçenizi, kendinizi ve şehrimizi düşünerek kurallara uyalım.” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.