Vali Davut Gül: Bayramda tedbiri elden bırakmayalım

Vali Davut Gül: Bayramda tedbiri elden bırakmayalım

Gaziantep Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı öncesi kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve il protokolü ile bayramlaştı.


Her yıl valilik fuaye alanında gerçekleştirilen bayramlaşma programı bu yıl Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle açık alanda yapıldı.

Valilik binasının yanındaki 100’üncü Yıl Parkı içerisinde düzenlenen bayramlaşma programında Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile halkın bayramını tebrik etti.

100’üncü Yıl Parkı içerisinde düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Vali Gül, Kurban Bayramı boyunca Covid-19 kurallarının elden bırakılmamasını istedi.

Bayramlaşmaların eskisi gibi olmadığını belirten Gül, “Bayramlaşmaları eski tadında yapamıyoruz, yapmıyoruz. Bu bayramda bir önceki bayrama göre biraz daha rahat ama önceki bayramlara göre biraz daha tedbirli bir durumdayız. Yarın Kurban Bayramı, Allah’ımıza şükürler şükür ediyoruz bir bayrama daha kavuştuk. Yarın yoğunluktan, herkesin kurban keseceğinden ve önemli bir kısmının kurban ile ilgili meşguliyeti olacağından dolayı ‘bugün bir araya gelelim’ dedik. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ediyoruz. Milletimizin birliği, bütünlüğü, şehrimizin birliği hem dini hem de milli bayramlar sayesinde oluşuyor. Bu vesileyle de açık havada üç-beş dakika da olsa bir araya gelmemizde fayda var diye düşünüyoruz.” dedi.

Kurban Bayramı boyunca tedbirlerin elden bırakılmamasını isteyen Gül, “Türkiye'de şöyle bir durum var; sanki hastalık bitti, her şey düzeldi, hiç bir sıkıntı yokmuş gibi bir rehavete kapıldık. Hastalık devam ediyor, halen hasta olan, vefat eden vatandaşlarımız var. Aynı zamanda eş zamanlı olarak aşılama devam ediyor. Evet, cenazelere de düğünlere de gideceğiz, bayramlaşacağız ama bunların süresi, mesafeleri ortamları çok önemlidir. Düğünlerde, cenazelerde yan yana özellikle de kapalı ortamlarda yarım veya bir saat oturduğumuzda hasta olma ihtimalimiz çok yüksek. Bunun içinde hem kendimiz kurallara uyalım hem de olabildiğince yetki alanlarımızda kuralları defaten tekrarlamakta fayda var.” ifadelerini kullandı.

Yolculuğa çıkacak vatandaşları uyaran Gül, trafik kurallarına riayet etmeleri ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda ricada bulundu.

Trafik kazalarından dolayı her yıl binlerce kişinin vefat ettiğini anımsatan Vali Gül, trafik kurallarına uyulmasını isteyerek, “Trafik kazalarına verdiğimiz can teröre verdiğimiz canın 3-5 katı daha fazla ve dolayısıyla trafikte kurallara uymamız can kayıplarını azaltacaktır. Trafik kurallarına da uymanızı, yola çıkacak arkadaşlarımızın olabildiğince uzun yolculuklardan kaçınmasını, dinlenmelerini tavsiye ederim.” diye konuştu.

Gül’ün konuşmasının ardından protokol bayramlaştı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri