Vaka sayısının fazla olduğu illerden biri olan Gaziantep’te kapsamlı Covid-19 denetimi yap

Vaka sayısının fazla olduğu illerden biri olan Gaziantep’te kapsamlı Covid-19 denetimi yap

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında, Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele tedbirlerine yönelik kapsamlı denetimler yapıldı.


Bu kapsamda merkez Şahinbey ilçesinde gerçekleştirilen kontrollü sosyal hayat döneminde "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla yapılan en kapsamlı Coronavirus denetiminde birçok işyeri denetlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın Coronavirus salgını sürecinde başlattığı denetim ve alınması gereken önlemler kapsamında kurulan Şahinbey Denetim Komisyonu, tüm Türkiye’de olduğu gibi Şahinbey ilçesinde de denetim yaptı.

Denetimde ilçedeki oteller, lokantalar, kahvehaneler, internet kafeler, berberler, güzellik salonları, pazar yerleri ve diğer iş yerleri, ekipler tarafından denetlendi.

Denetimin ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, denetimlerin olumlu geçtiğini belirtti.

Coronavirus tedbirlerine uyulması gerektiğini belirten Şahin, "Şahinbey’de özellikle toplu taşıma araçlarında, pazar yerlerinde ve iş yerlerinde kaymakamlığımızın ve belediyemizin ekipleriyle 'Sağlık için hepimiz için' sloganıyla Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte denetimler yaptık. Şahinbeyli hemşerilerimizden maske ve hijyen konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Yakın zamanda çocuklarımızın eğitime başlamaları ve okullarına kavuşması için hep beraber sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekiyor.  Pazar yerinde yaptığımız denetimde hemşerilerimizin maske ve mesafe konusunda hassas davrandıklarını gördük. Bütün Şahinbeyli hemşerilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, herkesin sağlığı için dikkatli olunması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

Sağlık her şeyin başı ve sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Pandemi sürecinde maske, mesafe ve hijyene çok dikkat etmek gerekiyor. Bu çerçevede İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun başlatmış olduğu 'Sağlık için hepimiz için' kampanyası doğrultusunda kaymakamız, ilçe jandarma komutanımız ve zabıta ekiplerimizle birlikte denetim yaptık. Pazar yerinde yaptığımız denetimde maske ve mesafe konusunda vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Hepimizin sağlığı için çok dikkat etmemiz gerekiyor. Maskemizi takıp, mesafemizi koruyacağız ve temizliğe dikkat edeceğiz.

Denetime Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Osman Akif Demirel katıldı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.