Umut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmadı

Umut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmadı

Covid-19 tedbirleri gerekçesiyle uygulanan 17 günlük tam kapanma kısıtlamasında Umut Kervanı, Gaziantep’te ihtiyaç sahiplerini unutmadı.


On bir ayın sultanı Ramazan ayı öncesinde “Ramazan Umut Olsun” sloganıyla yardım çalışmalarına başlayan Gaziantep Umut Kervanı, Ramazan boyunca hayırseverlerin desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Gaziantep’te de ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürerek Ramazan Bayramı’na kadar hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

 

Yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye devam eden Umut Kervanı, Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin desteklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yoğun bir çaba sarf ederken Covid-19 tedbirleri gerekçesiyle uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketlerini teslim etti.

Kent genelinde yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Umut Kervanı, merkez Şehitkamil ilçesi kırsal Bilek (Güreniz) Mahallesinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıttı.

Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, “Ramazan Umut Olsun” sloganıyla başlattıkları yardım çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Ramazan bereketini paylaşmak isteyen hayırseverlerin yardımları sayesinde kentte bulunan ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ettiklerini belirten Özaslan, uygulanmaya başlayan 17 günlük tam kapanma sürecinde de fakir ve muhtaçların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.Umut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyor

“Bayrama kadar yardım çalışmalarımız devam edecek”

Salgın sürecinin devam ettiğini anımsatan Özaslan, “Hükümetin aldığı tam kapanma kararı ile beraber mağduriyetlerin daha da çok arttığını görüyoruz. Dolayısıyla Umut Kervanı olarak kapanma sürecinde halkın içerisinde ihtiyaç sahiplerine Ramazan gıda kolilerini, paketlerini ulaştırmaya devam ediyoruz. Bugün yine Gaziantep'in dört bir tarafında gönüllü arkadaşlarımız Ramazan kolisi ve paketi dağıtıyor. Gaziantep’in köylerinde, ilçelerinde de yardım çalışmamızı devam ettiriyoruz. Yardım çalışmalarımız kapsamında kırsal Bilek (Güreniz) Mahallesinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıttık. Allah nasip ederse bayrama kadar yardım çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

“İhtiyaç sahiplerini yalnız bırakmak istemiyoruz”

Salgın sürecinde ihtiyaç sahiplerinin sayısının arttığına dikkat çeken Özaslan, “İş bulamayan, evde kalan ve hakikaten zor durumda olan aileleri tespit ettik. Daha önceden yardım yapmış olduğumuz ihtiyaç sahibi ailelere de yardımlarımız devam ediyor, onlara da yardım ulaştırıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Gönüllü arkadaşlarımız şu anda kentin dört bir tarafında bu çalışmayı yapıyorlar. Yine bir taraftan ihtiyaç sahiplerini tespit ediyoruz. İhtiyaç sahiplerinin yardımlarını araçlarımıza evlerine teslim ediyoruz. İhtiyaç sahiplerini yalnız bırakmak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.Umut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyor

“Ramazan ayı geldiğinde çalışmalarımız katlanıyor”

Umut Kervanı’nın kentte yılın 12 ayı boyunca yardım çalışmalarını sürdürdüğünü anımsatan Özaslan, “Allah nasip ederse Ramazan'dan sonra da yine çalışmalarımız devam edecek. Ramazan ayı geldiğinde çalışmalarımız katlanıyor. Allah kabul eylesin, eğer hayırseverler olmasa bizim bu çalışmayı yapmamız mümkün değil. Çünkü hayırseverlerin emanet ettiği hayırları daha tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında ulaştırıyoruz. Hayırseverlerden Allah razı olsun. Hayırseverlerimiz Umut Kervanı’nı unutmasınlar, Umut Kervanı da ihtiyaç sahiplerini unutmasın. Allah-u Teâla hayırseverlerin hayrını kabul ve daim eylesin.” temennisinde bulundu.

Bilek (Güreniz) Mahallesi Muhtarı Durmuş Kılınç da Gaziantep Umut Kervanı’na köylerindeki ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.Umut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyorUmut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyorUmut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyorUmut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyorUmut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyorUmut Kervanı tam kapanmada da ihtiyaç sahiplerini unutmuyor

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri