Umut Kervanı, Gaziantep’te Ramazan yardımlarını sürdürüyor

Umut Kervanı, Gaziantep’te Ramazan yardımlarını sürdürüyor

Umut Kervanı Gaziantep, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi, yetim ve depremzede ailelere ulaştırmak üzere başladığı gıda yardımlarını aralıksız sürdürüyor.


Depremin ilk gününden itibaren sahada olan Umut Kervanı, Ramazan ayı boyunca da gelen yardımları maddi durumu olmayan yetim, mülteci, muhtaç ve depremzede ailelere dağıtırken, Ramazan ayı bittikten sonra da ihtiyaç içerisindeki ailelere ulaşmaya devam edecek.

Ramazan ayının başlamasıyla yardım çalışmalarını artıran Gaziantep Umut Kervanı, yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri dağıtıyor.

Umut Kervanı Gaziantep Başkanı Mustafa Özaslan, Ramazan ayı boyunca hayırseverlerden gelen gıda ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımına başladıklarını, yardımların bayram arifesine kadar devam edeceğini bildirdi.

“Depremzedelere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz”

Ramazan dolayısıyla yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirten Özaslan, “Umut kervanı olarak her yıl ramazan ayına özel yapmış olduğumuz çalışmaları bu yıl erken başlattık. Bu sene ülkemiz çok ciddi bir deprem yaşadı. Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Umut kervanı olarak depremin ilk gününden beri sahadayız. Hamdolsun Ramazan’a kavuştuk. Biz her sene Ramazan çalışmalarımızı Ramazan'dan önce başlatıyoruz. Bu sene de öyle yaptık. Ramazan paketlerimizi ihtiyaç sahiplerine ve depremzede ailelerimize ulaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bizim daha önceden tespit etmiş olduğumuz ailelerimiz var. Bu ailelere Ramazan kolilerini ulaştırma adına çalışmalar yapıyoruz. Deprem bölgelerinden şehrimize gelen ailelerimiz var. Bize başvuran ailelerimiz var. Bizim tespit etmiş olduğumuz aileler var. Hazırlamış olduğumuz kolileri hem depremzede kardeşlerimize hem de daha önceden tespit etmiş olduğumuz ailelere ulaştırma adına bir gayret içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

“İhtiyaç sahipleri hayır sahiplerini bekliyor”

İhtiyaç sahibi ailelerin hayırseverleri beklediğini belirten Özaslan, “Hayırseverlerimizin katkılarıyla bu çalışmaları yürütüyoruz. Hayır sahiplerimizin katkıları olmasa Umut Kervanı olarak bizim de her yere ulaşmamız mümkün değil. Onlara teşekkür ediyoruz. Umut Kervanı olarak bir köprü vazifesi görüyoruz. Ramazan'ın başından sonuna kadar çalışmalarımız devam edecek. Ramazan’da ihtiyaç sahipleri yardımseverleri bekliyor. Biz de Umut Kervanı olarak onların bu beklentilerini boşa çıkarmamak adına bize müracaat eden ve tespit etmiş olduğumuz ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Gaziantep büyük bir şehir. Herkese ulaşmamız mümkün değil. Gücümüz yettiğince ihtiyacı olanlara ulaşmak için gayret gösteriyoruz. Bu çalışmalarımız sadece Ramazan'a has değil yılın 12 ayı bu çalışmaları sürdürüyoruz. Yıl içinde de ihtiyaç sahiplerine kolilerimizi ulaştırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Biz Umut Kervanı olarak yüzlerce aileye ulaşıyoruz. İmkanlarımız el verdiği ölçüde tespit ettiğimiz ailelere ulaşmaya çalışıyoruz. Hayır sahiplerine çağrımız, gelin Umut Kervanını vesile kılarak hem depremzede kardeşlerimize hem de ihtiyaç sahibi ailelerimize şu ramazan günlerinde yardımcı olalım. Sizin yardımlarınızla iftarlarını yapsınlar. İftar sofrasında sizlere dua etsinler. Onların duasını almak için Umut Kervanı olarak Türkiye'nin dört bir tarafında olduğu gibi Gaziantep’te de hizmetlerimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.