Trafik kazaları mobese kameralarında

Trafik kazaları mobese kameralarında

Gaziantep'te son bir hafta içerisinde meydana gelen trafik kazaları mobese kameralarına yansırken kazaların çoğunluğunun aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle meydana geldiği görülüyor.


Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü, kentte farklı tarih ve bölgelerde meydana gelen ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Şehrin değişik bölgelerinde meydana gelen kazaların genellikle sürücü hatalarından kaynaklandığı görülürken birçok kazanın yer aldığı görüntülerde, sürücülerin hızları ise dikkat çekti.

Bir kamyonet ile vinçin çarpması başta olmak üzere meydana gelen çok sayıda kazanın yer aldığı görüntülerde kimi sürücülerin kırmızı ışıkta geçtiği görülüyor.

Görüntülerle birlikte sürücülere; “Trafikte önemli olan kuraldır, en iyi sürücü kurallara uyandır” notuyla dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

Yetkililer, kazaların büyük bölümünün dikkatsizlik nedeniyle meydana geldiğini belirterek, sürücülere trafik kurallarına uymaları çağrısında bulundu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri