TEKNOFEST’e katılan öğrenciler savunma alanındaki projelerini tanıttı

TEKNOFEST’e katılan öğrenciler savunma alanındaki projelerini tanıttı

Bu yıl ilk defa Gaziantep'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük “Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020”ye katılan öğrenciler, projeleriyle göz doldurdu.


Bu yıl 3'ncüsü düzenlenen “TEKNOFEST 2020’ye katılan öğrenciler, dün kendilerini ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan aldıkları söz üzerine, Fırat Kalkanı Harekâtı ile kontrol altına alınan Suriye’nin El Bab kentini ziyaret etti.

Savunma alanında tasarladıkları projeleri  El Bab kentinde tanıtma imkânı bulan öğrencileri, Gaziantep Valisi Davut Gül, Vali Yardımcısı Anıl Alkal ve askerler karşıladı.

Vefa İnsansız Sistemler Takımı Alçak İrtifa 3'ncülüğü, Genç Mimar Sinan Vefa Takımı Yüksek İrtifa 2'nciliği, ULUCOPTER Takımı TÜBİTAK İnsansız Hava Araçları Yarışması 2'nciliği kazanan yarışmacılar, ürettikleri roket ve insansız hava araçlarını tanıttı.

Geleceğin mühendisleri, hazırladıkları videoları seyrettirerek, projelerinin savunma alanında daha da ileriye gitmesi için çalışmalar yapacaklarını anlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, öğrenci ve yetkililerle telekonferans görüşmesi yaptı. Bakan Soylu, öğrencilerin talebini yerine getiren Vali Gül’e teşekkür etti.

Bakan Soylu, projelerin gelecek nesiller için çok önemli ve rol model olduğunu vurgulayarak, "Görüyorsunuz ki Türkiye'nin yapacağı çok iş var ve sizlerin yapacağı çok iş var." dedi.

Geleceğin mühendisleri de projelerini Suriye'de tanıtma fırsatı veren Soylu'ya ve destekleri nedeniyle Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti ve TEKNOFEST Başkanı Selçuk Bayraktar'a teşekkürlerini ilettiler.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK