TEKNOFEST’e katılan öğrenciler hazırlıklarını sürdürüyor

TEKNOFEST’e katılan öğrenciler hazırlıklarını sürdürüyor

Bu yıl ilk defa İstanbul dışında Gaziantep’te 24-27 Eylül tarihlerinde yapılacak festival için hazırlıklar sürüyor.


Türkiye'nin milli teknoloji hamlesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan, dünyanın en büyük “Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020” Gaziantep'te organize edilecek.

Festivale projeleri ile katılacak öğrencilerin hazırlıkları Alleben Göleti’nde devam ederken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, festivalde yarışacak olan takımları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin oluşturduğu Şahinbey Belediyesi Bilsem Göktürkler insansız hava aracı (İHA) topluluğu takımı da festival için hazırlıklarını sürdürüyor.

Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ile birlikte öğrencileri ziyaret eden Tahmazoğlu, öğrencilerle sohbet edip çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak geliştiren ve üreten bir nesil oluşturmak adına eğitime önemli yatırımlar yaptık. Eğitime vermiş olduğumuz destekler ile üreten bir nesil oluşması için çalışıyoruz. Belediyemiz tarafından yaptırılan Şahinbey Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz TÜBİTAK liseler arası İHA yarışmasına katılıyorlar. Onlara her alanda destek oluyoruz. Süreç boyunca onların yanında olmaya devam edeceğiz. Şahinbey Belediyesi olarak sadece Şahinbey ve Gaziantep’te değil, ülkemizin büyümesi ve gelişmesi için yapılan tüm çalışmaların yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.