Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda bir şüpheli gözaltına alındı

Tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda bir şüpheli gözaltına alındı

Gaziantep'te şüphe üzerine durdurulan bir şahsın çantasında tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen aralarında sikke, yüzük, heykel, metal ile taş objelerinde bulunduğu 78 adet tarihi eser ele geçirildi.


İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Nizip ilçesi Sanayi Mahallesinde A.Ö. isimli şüphelinin jandarma ekipleri tarafından durdurulduğu belirtildi.

Şüphelinin çantasında yapılan aramada, tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen 40 sikke, 10 yüzük, 3 insan figürlü heykel, 20 metal ve 5 taş objenin ele geçirildiği ifade edildi.

Toplam 78 parça objenin sahte olup olmadığının inceleneceği belirtildi. A.Ö. isimli şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.