Taraftarlarımızı sevindirmeye devam etmek istiyoruz

Taraftarlarımızı sevindirmeye devam etmek istiyoruz

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi Süper Lig’in 13. Haftasında Fenerbahçe maçını kazanacaklarına olan inancını yineleyerek, takımın göstermiş olduğu performansın Gaziantep şehri adına gurur kaynağı olduğunu ifade etti.


Futbola değer kattıklarını ifade eden Mehmet Büyükekşi, süper ligin 13’üncü haftasında konuk edecekleri Fenerbahçe’ye saygı duyduklarını belirtti. İyi gidişatlarını bu hafta da sürdürmek istediklerini söyleyen Büyükekşi, teknik direktör Marius Sumudica’dan ise memnun olduklarını dile getirdi.

“Performansımız alkışı hak ediyor”

Gaziantep Futbol Kulübünün, ligde ve kupada emin adımlarla yoluna devam ettiğini ve bundan dolayı büyük sevinç duyduklarını dile getiren Büyükekşi, “Takımımız sezona gerçekten çok iyi bir giriş yaptı. Geçtiğimiz sezonun son sekiz karşılaşmasını kaybetmeyen bir takım olarak özgüvenli bir sezon başlangıcı yaptık. Lig’in ilk haftasında istenmeyen mağlubiyet almamıza rağmen, sonrasında takımımız ayağa kalkmasını bildi. Son oynadığımız Medipol Başakşehir karşılaşmasında gösterilen mücadele ve alınan üç puan tüm Türkiye’ye nasıl bir takım olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Türkiye Kupası’nda da Kocaelispor karşısında, tecrübemiz ve kalitemizin de katkısıyla son 16 takım arasına kalmayı başardık. Ligde ve kupada yoluna emin adımlarla giden bir performans sergiliyoruz. Gaziantep Futbol Kulübü olarak, Türk Futboluna değer katıyoruz ve bu performansımız taraflı tarafsız herkesin alkışını hak ediyor” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe’ye saygı duyuyoruz”

Süper Lig’in 13. Haftasında konuk edecekleri Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükekşi, “Fenerbahçe Türk Futbolunun en önemli markalarından birisidir. Her zaman şampiyonluğa oynayacak bir seviyedeler ve onlara büyük saygımız bulunuyor. Ligdeki tüm camialar gibi onları da dost camia olarak görüyoruz. Bu sezonda ciddi bir kadro planlamasıyla, çok daha güçlü bir rakip olarak karşımızda olacaklar. Elbette biz de çok güçlü ve neler yapabileceğini göstermiş bir takımız. Rakibimizin gücüne ve tarihine saygı duyuyoruz ancak galibiyet için her zaman olduğu gibi mücadele edeceğiz. Taraftarlarımız tribünde olamayacaklar belki ama dualarıyla yanımızda hissedeceğiz. Karşılaşmanın sonunda Gaziantep şehrini bir kez daha sevindirmenin gururunu yaşamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“18 Ocak 2020 tarihinden bu yana evimizde mağlup olmuyoruz”

Fenerbahçe’nin son maçta yaşadığı puan kaybının, bu karşılaşmayı daha da önemli hale getirdiğini vurgulayan Büyükekşi şöyle devam etti: “Rakibimiz, şampiyonluk hedefiyle sezon başında ciddi bir yapılanma içerisine girdi. Belki geçtiğimiz hafta kendi sahalarında aldıkları yenilgiyle, bu maçta konsantrasyon olarak daha da üst seviyede olacaklardır. Onlara saygımız bulunuyor ancak biz de iyi bir takımız. Ligde ve bu istatistik bizim açımızdan çok önemli. Futbolcularımız olsun, teknik heyetimiz olsun bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılabilmek adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını biliyoruz. Son 21 resmi karşılaşmada yalnızca bir yenilgi alan bir takımız ve tüm rakiplerimizi mağlup edebilecek bir potansiyele sahibiz. Ancak şartlar ne olursa olsun ilk temennim karşılaşmanın dostça bir atmosferde geçmesi yönündedir. İyi bir kadromuz var ve takımdaki tüm futbolcularımız kulübümüz adına mücadele etmekten mutluluk duyuyorlar. İyi gidişatımızı Fenerbahçe karşısında da sürdürerek, şehrimizi ve taraftarlarımızı sevindirmeye devam etmek istiyoruz.”

“Sumudıca ile çalıştığımız için mutluyuz”

Teknik Direktör Marius Sumudica’nın her zaman heyecanlı ve futbolu yaşayan bir teknik adam olduğunun altını çizen Büyükekşi, “Marius Sumudica, futbolu yaşayan ve tüm futbolcularımızın da büyük saygısını kazanmış, kendini kanıtlamış bir teknik direktördür. Zaman zaman hakemler tarafından çok kolay kartlar gösterilmiş olsa da biz istikrarın başarıyı getireceğine her zaman inanarak hareket ettik. Yaklaşık 1.5 yıldır kendisiyle çalışıyoruz ve bu durum özellikle Anadolu kulüpleri için alışagelmişin dışında. Türk futbolunda birkaç maç içerisinde hoca değişiklikleri olabiliyor ancak biz zor günler yaşasak dahi hocamıza hep güvenmeyi seçtik. Kendisiyle yönetim olarak iyi bir ilişkimiz var ve bu da takımımızın göstereceği performanslar adına büyük önem arz ediyor. Fenerbahçe karşılaşmasında da cezasını tamamlayacak ve saha kenarında tüm enerjisiyle yine görevini yapacak. Sumudica ile çalıştığımız için mutluyuz ve bundan sonraki süreçte de kendisinden beklentilerimiz çok yüksek. Yönetim kurulumuzdaki tüm arkadaşlarımızla birlikte üzerimize düşen tüm fedakârlıkları yapmaya devam edeceğiz ve Gaziantep Futbol Kulübü çok daha güzel yerlere gelecek.” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.