Suriye’de bulunan eğitim fakültelerindeki eksiklikler giderilecek

Suriye’de bulunan eğitim fakültelerindeki eksiklikler giderilecek

Gaziantep Üniversitesine bağlı Suriye’nin güvenli bölgelerindeki eğitim fakültelerinin eksikliklerinin giderilmesi için çalışma başlatıldı.


Bu kapsamda Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş beraberindeki heyet ile birlikte Gaziantep Üniversitesi Azez İslami İlimler Fakültesi ile Afrin Eğitim Fakültesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyarette, akademik ve idari personellerle bir araya gelen Yumrutaş, Türkiye’nin, Suriye’nin güvenli bölgelerinde insani ve sosyal yardımlara devam ettiğini söyledi.

Yardımların yanında eğitim hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Yumrutaş, 3 fakülte ve bir yüksekokul ile yükseköğretimde hizmet verildiğini belirterek bu birimlerde eksiklerin en kısa zamanda giderileceğini ve hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade etti.

Yumrutaş ve beraberindeki heyet, Yunus Emre Enstitüsü’nün Azez’deki merkezini de ziyaret etti.

Ziyarete, Azez İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar, Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Habib Özkan, Rektör Danışmanı Öğretim Görevlisi İbrahim Halil İlgi ve Azez İslami İlimler Fakültesi Sekreteri Cemil Çavdar da eşlik etti. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.