Siber Jandarma devriyesinden sanal dolandırıcılara operasyon

Siber Jandarma devriyesinden sanal dolandırıcılara operasyon

Gaziantep’te internet üzerinden çeşitli ürün satma vaadiyle 11 kişiyi dolandırdıkları tespit edilen 2 şüpheli tutuklandı.


Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı yaptığı açıklamada;

“Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca, siber dolandırıcılık olaylarının önlenmesine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen teknik takip sonucunda, internet sitelerinde araç satış ilanları vermek, telefon satmak, çeşitli ev eşyaları satmak ve icra dosyasının kapatılması vaadiyle son iki hafta içerisinde (11) vatandaşı toplam 671 Bin 435 TL para toplayarak dolandıran şüpheli şahıslardan (2) ‘si tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Şüphelilere ait adreslerde yapılan adli arama sonucunda, ele geçen dijital materyallere ve telefonlara el konulmuştur.” Dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.