Şehitkâmil’e ‘Kurbanlık ve Adaklık kesim merkezi’ yapılıyor

Şehitkâmil’e ‘Kurbanlık ve Adaklık kesim merkezi’ yapılıyor

Gaziantep’in merkez Şehitkâmil ilçesinin Aydınlar Mahallesi’ne Şehitkâmil Belediyesi tarafından 9 bin 587 metrekare alan üzerine ‘Kurbanlık ve Adaklık kesim merkezi’ yapılacak.


Aydınlar Mahallesi’de yapımını kısa süre önce başlattıkları ‘Şehitkamil Kurbanlık ve Adaklık Kesim Merkezi’ni’ yerinde inceleyen Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Merkezin kısa sürede hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Fadıloğlu, Şehitkâmil Belediyesi olarak, halkımızın ihtiyacı olan hizmetleri yapmaya gayret göstereceğini ifade etti.

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkâmil Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ile birlikte Aydınlar Mahallesi sınırları içerisine yapılan Şehitkâmil Kurbanlık ve Adaklık Kesim Merkezi’nin yapıldığı alanda incelemede bulundu. Toplam 9 bin 587 metrekare arsa üzerine inşa edilen merkez içerisinde; 2 bin 100 metrekare kapalı alan, 9 adet 80 metrekare büyüklüğünde küçükbaş hayvan kesim yeri, 2 adet 160 metrekare büyüklüğünde büyükbaş hayvan kesim yeri, her kesim yerine ait hayvan bekleme alanı, kurbanlık ve adaklık sahiplerinin bekleme alanı, otopark, zabıta noktası, mescit, bay-bayan WC bulunacak. Merkezi en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Rıdvan Fadıloğlu; kolay ulaşılabilir, nitelikli, ideal bir planlama yaptıklarını vurguladı.

“En kısa sürede halkımızın hizmetine sunmuş olacağız”

Alanda yaptığı incelemelerin ardından görevlilerden bilgi alan Fadıloğlu, “Gaziantep, 2 milyon nüfusu ile çok hızlı göç alan ve büyüyen bir şehirdir. Bu şehrin ihtiyaçları da farklılık gösteriyor. Şehitkâmil Belediyesi olarak, halkımızın ihtiyacı olan hizmetleri yapmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle Kurban Bayramı’nın dışında adaklık kesim yeri ile ilgili vatandaşlarımızdan yoğun talepler geliyordu. Şu anda bilindiği gibi besi çiftliklerinin tamamı Sinan Mahallesi’ne taşındı. Şehir merkezindeki Çıksorut bölgesinde yeni yapılanma ile birlikte o bölgede de artık kesim yapılması söz konusu değildi. Vatandaşlarımıza alternatif sunmamız gerekiyordu. Aydınlar Mahallesi olarak geçen bölgede belediyemize ait yaklaşık 9 bin 587 metrekarelik alan üzerinde yeni bir kurban ve adaklık kesim merkezi yapıyoruz. Bu merkezde 2 büyükbaş, 9 da küçükbaş hayvanın aynı anda kesilebileceği, hijyenik şartların oluşturulacağı, içerisinde soğuk hava deposu, hayvanların kanlarını kanalizasyona verilmeden alınabilecek şekilde, atıkların değerlendirilebileceği şekilde ideal bir kesimhane planladık. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın gayet rahat ulaşabileceği bir nokta olmasını istediğimiz için bu noktaya karar verdik. Vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip hijyenik şartlarda kendi adaklıklarını, şükür kurbanlarını kestirebileceği, aynı zamanda da yine Kurban Bayramı’nda da burayı kesimhane olarak kullanabileceğimiz bir mekan halinde oluşturacağız. İçerisinde otoparkı, hayvanların yükleme rampalarıyla en ideal şekilde, inşallah en kısa sürede milletimizin hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

 

 

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri