Şehitkamil’de öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldı

Şehitkamil’de öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldı

Gaziantep’te “Kalbe Dokun Gönül Kazan Projesi” kapsamında hayata geçirilen ve uzaktan eğitim çerçevesinde tableti olmayan öğrencilere tablet temin edilmesi için başlatılan “askıda tablet” kampanyası devam ediyor.


Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) finansal iş birliğinde başlatılan kampanya kapsamında öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldı.

Şehitkamil Belediyesi tarafından bağışlanan 10 bin tabletin dağıtımı için Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi.

Gaziantep Valisi Davut Gül

Törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Tablet ihtiyacına geçtiğimiz ekim ayında karar verilmişti. Tablet ihtiyacına dünyanın her yerinde ihtiyaç var. Bundan dolayı da parası hazır olan, sipariş edilen tabletlerin gelmesi bugünlere kadar geldi. 10 tabletin tamamını Şehitkamil Belediyemiz temin etti. Bu tabletler Devlet Malzeme Ofisi (DMO) aracılığıyla alındı. 4 kategorideki tabletlerin en nitelikli olanları alındı. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan 18 bin adet tablet daha katılacak. Böylelikle Şehitkamil ilçemizde toplamda 28 bin adet tablet dağıtımı gerçekleştirilecek.” dedi.Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu

 Konuşmasında kurumlar arası iş birliğinin önemine vurgu yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da eğitime olan desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Konuşmasında bir de kütüphane ile ilgili müjde de veren Fadıloğlu, “Öncelikle bu projenin bu noktaya gelmesinde emeği geçen başta sayın valimiz olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Gaziantep’te böyle bir mesele olunca veya her hangi bir mesele olduğunda sayın valimiz ile bir araya geldiğimizde, kurumlar arası iş birliği çerçevesinde çözemeyeceğimiz bir meselenin olmadığını canlı olarak yaşıyoruz. Özellikle Şehitkamil Belediyesi olarak biz de eğitimin her noktasında destek vermeye gayret ettik bugünden sonra da destek olmaya gayret göstereceğiz. ‘Bu iş bizim işimiz değil’ demeden 4-6 yaştan başlayıp, açık öğretimden ders almak isteyen ev hanımlarına kadar destek vermeye devam ediyoruz. Özellikle son dönemlerde öğrencilerimizin sağlıklı mekanlarda ders çalışabilmeleri adına 21 olan gençlik kütüphanelerimizin yanında Allah kısmet ederse bir yıla kadar 3 tane daha nitelikli kütüphaneyi hizmete almış olacağız. 2 tanesinin şu anda inşaatı devam ediyor, bir tanesi de ihale aşamasında. İmkanlar el verdiği müddetçe bu sayıyı arttırarak devam ettireceğiz. Tablet noktasında da sayın valimizin böyle bir organizasyon başlatmış olmasıyla birlikte belediyemizin bütçesinin el verdiği oranda biz de destek olmaya gayret gösterdik. Tabletler değerli okul müdürlerimiz vasıtasıyla öğrencilerimize ulaştırılacak. Hayır hizmetlerde kullanılması dileğiyle emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Şehirde yaşanan tablet sıkıntısının çok kısa sürede çözüme kavuşturulduğunu belirten Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de şunları söyledi:
“Geçtiğimiz yıl mart ayında salgın tüm ülkemizi esir almıştı. Tedbirler kapsamında okullar tatil edilmişti. Okullar tatil edilince bu çocukların eğitimden mahrum kalmamaları söz konusu olmuştu ve uzaktan eğitim gündeme gelmişti. Uzaktan eğitim hem internet hem de elektronik aletlerle gerçekleşiyor. Bu noktada Gaziantep'in bir eksiği vardı. Sayın valimizin organizasyonluğunda 20 dakika içerisinde Gaziantep’in bu sorunun tamamını ortadan kaldıracak 60 bin adet tabletimizin sözünü yerel yöneticilerimizden aldık. Allah razı olsun. Bu tablet sayısı 85 bin adete çıktı. Bugün Şehitkamil’imiz için 10 bin tabletin tamamının geldiğinin müjdesini veriyorum. Öncülük ettikleri için başta sayın valimize, diğer belediye başkanlarımıza, hazırda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanımıza, öğrencilerimiz ve tüm velilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Tüm öğrencilerimize de hayırlı olmasını diliyorum.”Gaziantep’te öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldı

Törenin ardından 10 bin tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. 

Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve okul müdürleri katıldı.Gaziantep’te öğrencilere ücretsiz tablet dağıtıldı

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.