​Sahte altın operasyonunda bir kişi gözaltına alındı

​Sahte altın operasyonunda bir kişi gözaltına alındı

​Gaziantep'te altın basmaya yetkili darphanede sahte çeyrek, yarım, tüm ve reşat altın imal edilen işyerine operasyon düzenlendi.


Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, bir kuyumcu atölyesine sahte altın basıldığı ve piyasaya sürüldüğü tespit edildiği belirtildi.

Operasyon düzenlenen atölyede, altın basmaya yetkili darphanede sahte çeyrek, yarım, tüm ve reşat altın imal edildiği belirlendi.

Atölyede yapılan aramada, 34,5 gram hurda, 84,35 gram has ve 412,05 gram külçe altın, 864,13 gram iki parça halinde aktar altın, 32 baskıya hazır lira altın, 91 baskıya hazır çeyrek altın, 7 basılmış tam ve 3 basılmış çeyrek altın, 118 gramlık basılmamış 2,5'lik ve 13 basılmış 1 gramlık altın, 1 baskıya hazır ve 1 basılmış reşat altın, altın yapımında kullanılan kalıp ve makineler ile teçhizat ele geçirildi.

Atölye mühürlenerek kapatılırken, operasyonda bir şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri devam eden şahısın, 3 ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK