Şahinbey Belediyesi 759 öğrenciyi Umre’ye uğurladı

Şahinbey Belediyesi 759 öğrenciyi Umre’ye uğurladı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen, Temel Dini Bilgiler kitabından sınava girerek okullarında dereceye giren 168 öğrenci Umre’ye gönderildi.


Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ’nün birlikte organize ettiği projede Temel Dini Bilgiler kitabından sınava giren ve okullarında 1’nci, 2’nci ve 3’üncü olan 168 öğrenci Umre’ye uğurlandı. Mehmet Ali Tahmazoğlu Caminden uğurlanan öğrencilerin ailelerinin yanı sıra Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ve Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak gelerek öğrencileri uğurladılar. Şahinbey Belediyesi beşincisini düzenlediği Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması kapsamında 759 öğrenciyi Umre’ye uğurlamış oldu.

Genç yaşta bu şans herkese nasip olmaz

Şahinbey Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu, öğrenciler kadar kendisinin de heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Şahinbey Belediyesi olarak 5’ncisini düzenlediğimiz Umre ödüllü kitap okuma yarışmasında her okulun 1’nci, 2’nci ve 3’üncülerini Umre’ye gönderiyoruz. 168 öğrencimizi kutsal topraklara uğurladık. Böylece şu ana kadar 759 öğrencimizi Umre ’ye göndermiş olduk. Genç yaşta Mekke’yi Medine’yi ziyaret etmek her insana nasip olmaz. İnşallah oraya gidip ibadetlerini yapıp, bizlere de ülkemize de dua edecekler. Allah yollarını ve bahtlarını açık eylesin.” dedi.

Çok heyecanlıyız

Umre’ye giden öğrenciler genç yaşta böyle bir imkân verildiği için çok mutlu olduklarını ifade ederek “Kitap okuma yarışmasında dereceye girerek Umre‘ye gitmeye hak kazandık. Çok heyecanlıyız. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ederiz” diye konuştular.

Çocuklarının Umre ’ye gitmesinin heyecanını yaşayan anne ve babalar “Çocuklarımızın Umre’ye gitmesi bizleri de çok heyecanlandırıyor. Çocuklarımız bizlerden önce Umre’ye gidiyor. Demek ki onlara daha önceden kısmetmiş. Vesile olanlardan Allah razı olsun” diye konuştular.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri