Sağlık çalışanlarına saldıran 4 kişi gözaltına alındı

Sağlık çalışanlarına saldıran 4 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te özel bir hastanede Covid-19’dan dolayı hayatını kaybeden yakınlarının ölüm raporuna “Coronavirus” yazılmasını istemeyerek sağlık çalışanlarına saldırarak 3 kişiyi yaralayan 4 kişi gözaltına alıındı.


Şahinbey ilçesi Bekirbey Mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarındaki özel bir hastanede dün meydana gelen olayda iddialara göre, 15 gün önce M. A. K. (71), Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından özel hastanede tedavi altına alınmıştı.

15 gündür hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören yaşlı adam, dün yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiş ve yaşlı adamın ölüm haberini alan yakınları hastaneye gelmişti.

Yaşlı adamın ölüm raporuna “Coronavirus” yazılmasına tepki gösteren yakınları ile sağlık çalışanları arasında tartışma çıkmış ve tartışmanın büyümesi üzerine yaşlı adamın yakınları sağlık çalışanlarına saldırmıştı.

Saldırıda biri hemşire 3 hastane görevlisi hafif yaralanmış, hastanede de hasar oluşmuştu. Hastanenin güvenlik kamerasına yansıyan olayda yaralanan hemşire ve diğer 3 hastane görevlisi darp raporu alıp yaşlı adamın yakınlarından polise şikayetçi oldu.

Güvenlik kamerası kayıtlarının incelemesinin ardından sağlık çalışanlarını yaralayan ve etrafa zarar veren 4 kişinin kimliği belirlendi. İsmi açıklanmayan 4 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

Gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.