Roketin düştüğü ev kullanılamaz hale geldi

Roketin düştüğü ev kullanılamaz hale geldi

Gaziantep'in Karkamış ilçesine Suriye'den PKK/YPG tarafından düzenlenen roketli saldırı ilçede ve ilçe halkının üzerinde derin izler bıraktı.


Pazartesi günü Karkamış ilçesinde PKK/YPG tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucu 5 yaşındaki Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan (22) hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Saldırıda YPG/PKK tarafından atılan 4 roket Karkamış ilçe merkezindeki Kocatepe İlkokulu, Karkamış Anaokulu, Nigar Tiryakioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ve iki ev ile Karkamış Sınır Kapısı yakınındaki bir tıra isabet etmişti.

Roketli saldırıda hayatını kaybeden 5 yaşındaki Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan (22) dün dualarla defnedilirken, saldırıda hasar oluşan evlerde ve okul ile roketin isabet ettiği tırda hasar tespit çalışmaları yapılıyor.

İlçe genelinde hasar tespit çalışmaları sürerken, ev ve iş yerlerinin kırılan camları onarılıyor. Öğretmen Ayşenur Alkan’ın hayatını kaybettiği Kocatepe İlkokulu, Karkamış Anaokulu ve Nigar Tiryakioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin kırılan camları ve yıkılan duvarları için de çalışma başladı.

Karkamış Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan kriz merkezi bünyesinde görevlendirilen personel, mahalle mahalle dolaşıp, inceleme yaparken, bazı vatandaşlar oluşan hasar nedeniyle evlerini halen kullanamıyor.

İlçenin Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayan Ağgün ailesinin evinin çatısına düştü. Evin çatısını delen roket mermisi odaya düştü. Evde kimsenin olmadığı sırada yapılan saldırıda roket mermisinin düştüğü oda, kullanılamaz hale geldi.

Erol Ağgün ve ailesinin yaşadığı evde ekipler tarafından hasar tespiti yapılırken, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer de İl Başkan Yardımcıları, HÜDA PAR Karkamış Temsilcisi Ali Kemal Kılıçparlar, HÜDA PAR Nizip İlçe Başkanı Bayram Çakar ve beraberindeki heyetle birlikte ilçede incelemelerde bulundu.

Evi hasar gören Erol Ağğün’ü ziyaret eden Göçer, Ağğün ailesine ve Karkamış halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Karkamış Kaymakamlığı saldırının ardından mağdur esnafa nakit desteği veriyor. İlçedeki esnafın hesaplarına bu sabah 10 bin TL nakdi yardım yatırıldı.

Ayrıca kaymakamlık kararı ile ilçedeki ekmek fırınlarının bu hafta boyunca halka ücretsiz ekmek vereceği öğrenildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri