Okullara beceri ve tasarım atölyeleri yapılacak

Okullara beceri ve tasarım atölyeleri yapılacak

Gaziantep’te okullara beceri ve tasarım atölyelerin yapılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Şahinbey Belediyesi tarafından çalışmalar başlatıldı.


Konu ile ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesinin sunduğu imkanlarla öğretmenlerin ve öğrencilerin teknolojiye çok daha kolay ulaşabildiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milli kalkınma hedeflerine adım adım ilerlendiğini ifade eden Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak öğretmenlere ve öğrencilere çeşitli imkanlar sunulduğunu ifade etti.

Tahmazoğlu okullara beceri ve tasarım atölyeleri yapmak için gerekli girişimlerin yapıldığını ifade ederek, “Gençlerimizin ve öğretmenlerimizin teknoloji ile buluşması adına teknoloji dergilerine aboneliklerini gerçekleştirdik. Böylelikle öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bilim ve teknolojiyi çok daha yakından takip edebilecekler. Ayrıca deneyap atölyelerimizde gençlerimiz yeteneklerini ve kabiliyetlerini ön plana çıkarabiliyorlar. Bu anlamda deneyap atölyelerimiz güzel hizmetler veriyorlar. Ayrıca Şahinbey Belediyesi olarak okullarımıza beceri ve tasarım atölyeleri yapacağız. Bu anlamda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile görüştük yarısını onlar yarısını biz yapacağız. Şahinbey Belediyesi olarak yarınlarımızın teminatı gençlerimiz için çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri