Öğrencileri sınava hazırlayacak soru bankalarının dağıtımına başlandı

Öğrencileri sınava hazırlayacak soru bankalarının dağıtımına başlandı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Şahinbey Belediyesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerinin sınav sürecine destek olmak amacıyla hazırlanan soru bankalarının dağıtımına başlandı.


Kısa süre önce Gaziantep Valiliği, Şahinbey Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şahinbey Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında hazır hale getirilen kitaplar için İl Özel İdare Lisesi’nde lansman töreni düzenlendi.

Vali Davut Gül, kitapların lansman töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık 10 gün süre zarfında tüm kitapların öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.

231 bin kitabın öğrencilere dağıtılacağını belirten Gül, “Bildiğimiz gibi normalde ders kitaplarını Milli Eğitim Bakanlığımız öğrencilerimize senenin başında veriyor. Fakat bu verilen kitaplar soru bankası. Sınavlara hazırlanan çocuklar için ilave kitaplar. Kitaplar gerek baskı kalitesi gerek yayınevi olarak özel bir şekilde hazırlanmış.  Yaklaşık 10 gün içerisinde kitapların tamamı öğrencilerimize dağıtılmış olacak. Bunun da sonucu olarak öğrencilerimiz, hem kitap desteği ile hem de sağlanan ortam itibari ile daha başarılı sonuçlar alacaklar.” diye konuştu.

Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, kentte eğitim alanında büyük gelişmelerin yaşandığını dile getirerek, Şahinbey Belediyesi’nin pandemi sürecinde eğitime vermiş olduğu destekler ile çocukların eğitime erişimlerinin daha da kolay olacağını ifade etti. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Şahinbey Belediyesi olarak eğitime desteklerinin devam ettiğini belirterek, şunları söyledi.

“Pandemi sürecinde özellikle çocuklarımızın uzaktan eğitimde kendilerine yardımcı olmak amacıyla 5, 6, 7, 8 ve 12’inci sınıflar için soru bankası kitapları temin ettik. Şu anda 231 bin adet soru bankası kitabını öğrencilerimize dağıtımına başlıyoruz. İnşallah öğrencilerimiz bununla birlikte çok daha fazla kaynağa erişerek çok daha fazla test çözmek suretiyle derslerinde başarı çıtasını daha da yükseklere taşıyacaklar.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de, “Geçen gün imzalanan protokolün bugün gerçekleştiğini görüyoruz. Bu kitapların içerisinde 5, 6, 7, 8 ve 12’inci sınıf öğrencilerine yönelik hem ders soru bankaları hem de bütün dersler için ayrı bir kitap halinde sorular var. Pandemi sürecinde okulların kapalı olduğu, eğitimin uzaktan yapıldığı bir dönemde bu destek derdimize büyük bir derman olacak. Katkıları için herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.