Nizip'te 21 ev daha karantinaya alındı

Nizip'te 21 ev daha karantinaya alındı

Nizip ilçesinde 21 ev, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.


Nizip Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, filyasyon çalışmaları kapsamında dün itibariyle 21 evde yaşayan 76 kişi hakkında karantina kararı verildiği belirtildi.

Nizip ilçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca söz konusu evlerin bulunduğu yerlere uyarı yazısı asıldığı ve güvenlik şeridi çekildiği bildirildi.

Açıklamada, “İlçemizde sosyal mesafe kurallarına uyulmaması, maske takmaya özen gösterilmemesi ve hijyen kurallarına uyulmaması nedeniyle ilçemizde bugün itibariyle 121 hanede 488 kişi karantina altında bulunmaktadır. İlçemizde 16 Temmuz tarihinde 21 hanede yaşayan 76 kişi daha maalesef karantina altına alınmıştır. İlçemizde 16 Temmuz tarihi itibariyle 13 hanede yaşayan 49 kişinin karantinası sona ermiştir.” denildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.