Kur'an kursu öğrencileri derse başlamanın mutluluğunu yaşıyor

Kur'an kursu öğrencileri derse başlamanın mutluluğunu yaşıyor

Gaziantep’te Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 3 aylık verilen aranın ardından öğrenciler, Kur'an kurslarına tekrar başlamanın heyecanını yaşıyor.


Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 16 Kasım 2020’de yüz yüze eğitime ara verilen Kur’an kurslarında uzun bir aranın ardından öğrenciler eğitimlerine yeniden başlamanın büyük mutluluğunu yaşıyor.

Kur’an kurslarında uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitimin yeniden başlaması öğrencileri mutlu etti. Bu kapsamda Şahinbey Belediyesine bağlı Kurbanbaba Gençlik Merkezinde el sanatları, giyim kursu ve iğne oyası kurslarının yanı sıra Kur’an kurslarında da eğitim başladı.

Kurslarda maske, mesafe ve temizlik gibi Covid-19 kurallarına hassasiyetle dikkat edilirken kurslara gelen öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

 

Kur’an kurslarında eğitim alan öğrenciler, merkezde Covid-19 tedbirleri çerçevesinde yeniden eğitim verilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Uzun bir aranın ardından Kur’an kurslarında eğitimin başlamasının öğrencileri çok mutlu ettiğini ifade eden Kurbanbaba Gençlik Merkezindeki kursta Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Sema Erkılıç, öğrencilerin kurslarını ve Kur’an-ı Kerim eğitimi almayı çok özlediklerini anımsattı.

Sema Erkılıç

Çocuklara en güzel şekilde sahip çıkarak onları ahlaklı bir şekilde yetiştirmek için gayret ettiklerini dile getiren Erkılıç, öğrencilerin topluma faydalı ve ailelerine hayırlı bir evlat olma yolunda gereken tüm desteği vermeye gayret ettiklerini ifade etti.

“Öğrenciler kursa kavuşmanın sevinicini yaşıyor”

Covid-19 salgınından dolayı hem okullarda hem de kurslarda yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatan Erkılıç, “Bu yüzden ne yazık ki görevimizi icra edemedik ama şu an kurslarımızda eğitim başladı. Kur'an-ı Kerim kursumuz öğrencilerimizle birlikte daha güzel. Hem harflerin hakkını verebilmek hem Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek hem de dinimizi öğrenmek amacıyla eğitim veriyoruz. Sadece öğretmiyorum aynı zamanda bende yeni bilgiler öğreniyorum. Kurslarımıza geri döndük. Sosyal mesafeye dikkat ediliyor. Öğrencilerin temizliğine, sınıfın havalandırılmasına çok dikkat ederek ve sınıfta en fazla 10 kişi tutarak öğrencilerimizle birlikte derslerimizi işlemeye devam ediyoruz. İnşallah bu şekilde devam eder. İnşallah okullarda açılır ve öğrencilerimiz eğitimine tekrar devam eder.” dedi.

“Çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim’i öğrenmesi önemlidir”

Kur’an-ı Kerim eğitiminin önemine değinen Erkılıç, “Kur'an-ı Kerim Peygamber Efendimiz aracılığıyla Allah'ın gönderdiği kitaptır. O yüzden öğrencilerimizin Kur'an-ı Kerim’i hem ahlaki açıdan hem dini açıdan öğrenmesi için bu kurslar çok önemlidir. Sadece Kur'an-ı Kerim'i öğrenmiyoruz. Çünkü Alak suresinin ilk ayeti ‘oku’dur. Oku sadece bir kitabı okumak değildir. Aynı zamanda ahlakı öğrenmek, kâinatı, dinimizi okumaktır. Bunun için bizde Kur’an-ı Kerim'i öğrencilerimize öğretmek istiyoruz. Hem ahlaki açıdan hem de eğitim açısından onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nisa Kutlar

“Hem dünyamı hem de ahiretimi kurtarmak istiyorum”

Covid-19 salgını nedeniyle okuldan ve kurslardan geri kaldıklarını belirten Nehir Kutlar, “Şu an kursta arkadaşlarıma kavuştuğumdan dolayı çok mutluyum. Yeniden Kur'an-ı Kerim öğrenmek için geldim. Herkese teşekkür ediyorum. Hem dünyamı hem de ahiretimi kurtarmak istiyorum. Her şeyi Allah için yapıyorum. Kur’an-ı Kerim son Peygamberimizin bize getirdiği kitaptır. O’nun izinden gitmeyi istiyoruz.” diye konuştu.

Rukiye Kaya

“Kursların açılması hepimizi çok mutlu etti”

Kur’an kursunun yeniden açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Rukiye Kaya, “Kur'an-ı Kerim öğrenmek istiyorum. Sonuçta Kur'an-ı Kerim kitabımızdır. Hocamızın yardımıyla Kur'an-ı Kerim'i daha kısa bir sürede öğrenmek istiyorum. Kursların açılması hepimizi çok mutlu etti. Hem kursumuza hem de arkadaşlarıma kavuştum. Covid-19 nedeniyle sosyal mesafeli de olsa arkadaşlarımı görebildiğim için mutluyum. Kurslar açıldığı gibi inşallah okullarımızda açılırsa çok iyi olur.” ifadelerini kullandı.

Emine Şaban

“Kur'an-ı Kerim öğrenmemiz lazım”

Evde tek başına Kur'an-ı Kerim eğitimin yetersiz olduğunu belirten Emine Şaban ise şunları söyledi:

“Hoca olmayınca da Kur'an-ı Kerim öğrenmemiz gerekiyor. Ama tek başına Kur’an-ı Kerim eğitimi olmuyor. Kur’an-ı Kerim Allah-u Teâla’nın bize gönderdiği kitaptır. Müslüman olduğumuz için Kur'an-ı Kerim öğrenmemiz lazım.”

Nisa Kutlar

“Kur'an-ı Kerim hayatımızı kurtarır”

Kur’an-ı Kerim’i öğrenmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Nisa Kutlar da, “Kursumuzun açılmasına çok sevindim. Hocamı ve arkadaşlarımı gördüm ve çok mutlu oldum. Covid-19 salgını nedeniyle kursumuza gelemiyorduk.  Şu anda kursumuza başladık. Kur'an-ı Kerim hayatımızı kurtarır. Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeyi çok istiyorum. Kur'an-ı Kerim'i de en iyi kursta öğreniyoruz. Kur'an-ı Kerim'i öğreniyoruz ve hayatımızı kurtarıyoruz.” şeklinde konuştu.

Şehet Lök

“Kursta Kur'an-ı Kerim'i tecvitli öğreniyoruz”

Tekrar arkadaşlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını anlatan Şehet Lök, Kur'an-ı Kerim öğrenmek için kursa geldiğini belirterek, “Kursta Kur'an-ı Kerim'i tecvitli öğreniyoruz. Evde Kur'an-ı Kerim okuyordum ama kurstaki eğitim gibi olmuyordu. Kursta hem arkadaşlarımızla hem de öğretmenimizle birlikte oluyoruz.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.