Kur’an kursları eğitime hazırlık semineri yapıldı

Kur’an kursları eğitime hazırlık semineri yapıldı

​Gaziantep İl Müftülüğü tarafından Kur’an kursu öğreticilerine yönelik 2020-2021 Kur’an kursları eğitime hazırlık semineri düzenlendi.


İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Erdal Özdemir, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Kur’an kurslarında alınacak tedbirler konusunda bilgilendirmede bulundu.

Seminere online katılan Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Kur’an kurslarında yürütülen hizmetlerde salgın sürecine bağlı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın planladığı eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Seminerde bir konuşma yapan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, toplumun sahih dini bilgiye ulaşmasında Kur’an kurslarının önemine dikkat çekerek, bu alanda hizmet veren tüm Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür etti.

İl Müftü Yardımcısı Hayriye Aydın, 2020-2021 Kur’an Kursları Uygulama Esasları hakkında bir sunum yaptı.

Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin ile Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu da kurslarda yürütülecek eğitim hizmetlerinde Sağlık Bakanlığının uyarılarının hedef kitle ile paylaşılması ve bu yönde bir bilincin oluşması gayreti içerisinde olunması gerektiğine değindiler. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK