Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Gaziantep’te

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Gaziantep’te

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi.


İslâhiye ilçesindeki Yesemek Açık Hava Müzesi’ni ziyaret eden Demircan’a, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in eşlik etti.

Bölgenin ve Gaziantep’in turizm potansiyeli konusunda istişarede bulunan Demircan, Vali Gül’den müze ile ilgili bilgi aldı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Miras Alanları Geçici Listesi’nde bulunan ve kalıcı listeye girebilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle çalışmaların devam ettiği, Ön Asya’nın bilinen en eski ve en büyük Heykeltıraşlık Atölyesi ile Taş Ocağı olan Yesemek hakkında bilgi alan Demircan, son durumu değerlendirdi.

Hitit sanatını yansıtan bölgede yürütülecek projelerin ve turizm açısından yaratacağı etki konuşuldu. Ziyaretinin devamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan yatırımlar değerlendirildi.

Öte yandan Demircan, İslâhiye ilçesinde bulunan ve cezaevinden dönüştürülen Sabiha-Aziz Bali ilçe Halk Kütüphanesi açılışını yaptı.
 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.