Kısıtlamayı fırsata çeviren aileler Siyer Yarışmasına hazırlanıyor

Kısıtlamayı fırsata çeviren aileler Siyer Yarışmasına hazırlanıyor

Gaziantep’te Covid-19 pandemisi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsatını bilen bazı aileler, 14 Şubat'ta Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenecek Siyer Yarışmasına hazırlanıyor.


Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl düzenli olarak "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Siyer Yarışması kapsamında Gaziantep’te yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklanan ve yarışmada derece yapanlara drone, laptop, tablet, bisiklet ve altın gibi 1001 hediyenin takdim edileceği Siyer Yarışması’na kimileri ailece hazırlanıyor.

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında aylar sonra tekrar uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de vatandaşlar, kısıtlamaya uyarak evde kalıyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evde kalan vatandaşlardan bazıları bu zamanlarını kitap okuyarak değerlendirirken bazıları da 14 Şubat'ta Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenecek Siyer Yarışmasına hazırlanarak değerlendiriyor.

Kısıtlamayı fırsata çeviren aileler Siyer Yarışmasına hazırlanıyor
Ali Özcan

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl gerçekleştirilen Siyer Yarışması’na ailece katıldıklarını ifade eden Ali Özcan, bu yıl da yarışmaya katılacağını söyledi.

Pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının yarışmaya hazırlanmak için büyük bir fırsat olduğunu belirten Özcan, kısıtlama günlerinde vakit çok olduğu için ailece yarışmaya hazırlandıklarını ifade etti.

“Peygamber Efendimiz bizim rehberimizdir, önderimizdir”

Özcan, Siyer Yarışması’nı her yıl düzenli olarak gerçekleştirildikleri için Peygamber Sevdalıları Vakfı’na teşekkür ederek, “Her yıl yarışmaya düzenli olarak okullarda katılıyorduk. Fakat bu yıl siyer yarışması pandemi nedeniyle okullarda yapılamayacak ama çevrimiçi olarak düzenlenecek. Biz de aile olarak yarışmaya başvurduk. Şu anda aile olarak yarışmaya hazırlanıyoruz. Bu yarışmaya herkesin katılması önemlidir ve herkese de tavsiye ederim. Çünkü Peygamber Efendimiz bizim için önemli bir şahsiyettir. Bizler Peygamber Efendimizin ümmetiyiz. Peygamber Efendimiz bizim rehberimizdir, önderimizdir. Biz O’nu tanıdıkça İslam’ı tanımış olacağız.” dedi.

Kısıtlamayı fırsata çeviren aileler Siyer Yarışmasına hazırlanıyor
Hüseyin Özcan

“Arkadaşlarımın da yarışmaya katılmasını tavsiye ederim”

Siyer Yarışması’na 3 yıldır katıldığını ve bu yıl da katılacağını belirten Hüseyin Özcan şöyle konuştu:

“Peygamber Sevdalıları Vakfı’na Siyer Yarışması’nı düzenledikleri için teşekkür ederim. 3 yıldır bu yarışmaya katılıyorum. Bu yıl da yarışmaya katılacağım için ailece yarışmaya hazırlanıyoruz. Hep birlikte yarışma kapsamındaki kitabı okuyoruz. Arkadaşlarımın da yarışmaya katılmasını tavsiye ederim.”

Kısıtlamayı fırsata çeviren aileler Siyer Yarışmasına hazırlanıyor
Muhammed Baki Özcan

“Ailece yarışmaya hazırlanıyoruz”

Sokağa çıkma kısıtlaması günlerinde ve diğer günlerde ailece Siyer Yarışması’na hazırlandıklarını belirten Muhammed Baki Özcan, “Siyer Yarışması’nı her yıl düzenli olarak gerçekleştirildikleri için Peygamber Sevdalıları Vakfı’na teşekkür ediyorum. 2 yıldır yarışmaya katılıyorum. İnşallah bu yıl da yarışmaya katılacağım. Şu anda yarışmaya hazırlık yapıyoruz. Ailece yarışmaya çalışıyoruz, soru çözüyoruz.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.



Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.