Karantinada olan vatandaşlara sıcak yemek dağıtılıyor

Karantinada olan vatandaşlara sıcak yemek dağıtılıyor

Gaziantep’te Covid-19 testleri pozitif çıktığı için evlerinde karantinada kalan vatandaşlara düzenli olarak sıcak yemek ve gıda paketi dağıtılıyor.


Covid-19 testleri pozitif çıkan ve Sağlık Bakanlığına bağlı filyasyon ekipleri tarafından temaslı oldukları için evlerinde karantinaya alınan vatandaşların yemek ve gıda ihtiyaçları süreç boyunca Şahinbey Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Yemekler sabahın ilk ışıklarında hijyen kurallarına uygun bir şekilde pişiriliyor. Pişen yemekler ekipler tarafından Covid-19 nedeniyle alınan tedbirlere uyularak paketlenerek araçlara yükleniyor. Dağıtımı gerçekleştiren belediye personelleri maske, mesafe, hijyen ve eldiven gibi kurallara dikkatle uyarak dağıtımı gerçekleştiriyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi tarafından Güneş Mahallesi’ne yaptırılan yeni modern tesiste Covid-19 hastalarına aşçılarla birlikte yemek hazırladı.

“Bu zor günlerde dayanışma içerisinde olacağız”

Covid-19 testleri pozitif çıktığı için evlerinde karantinada olan vatandaşlara sıcak yemek ve gıda paketi dağıttıklarını belirten Tahmazoğlu, “Covid-19’a yakalanmış evinde karantinada olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla Şahinbey Belediyesi olarak belediyemizi aramaları halinde kendi aş evimizde hazırladığımız sıcak yemekleri ulaştırıyoruz. Evde yemek yapacak durumda olan ve gıda ihtiyacı olanlarında gıda ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Amacımız bu zor günlerde vatandaşlarımızın yanında olarak onlara destek olmak. Bu hastalığa yakalanmamak en büyük temennimiz. Bu anlamdaki en güçlü silahımız maske, mesafe ve hijyen bunlara riayet edersek, inşallah bu hastalığı da millet olarak hep birlikte atlatacağız. Bu zor günleri de dayanışma içerisinde atlatacağımıza inanıyorum. Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.