İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi

İsrail'in Gazze'ye saldırıları protesto edildi

Gaziantep’te sivil toplum kuruluşu (STK) üyeleri, yüzlerce Filistinli sivilin hayatını kaybetmesine neden olan, İsrail’in Gazze'deki Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıyı lanetlediler.


İsrail’in Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği ve yüzlerce Filistinli sivilin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı kınamak için Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde bir araya gelen STK üyeleri, saldırıyı protesto etti.

İkindi namazını Ulu Camii’de cemaatle kılan STK üyeleri ve vatandaşlar, namazın ardından düzenlenen basın açıklamasına katıldılar.

Basın açıklaması boyunca İsrail´in Gazze´ye yönelik yapmış olduğu saldırılar ve soykırım lanetlenerek, katılımcılar Gazze halkına dua ettiler.

İsrail’in saldırılarına tepki gösteren vatandaşlar, İslam dünyasına Gazze için çağrıda bulundular. STK üyeleri ve vatandaşlar, Filistin’e destek mesajı verdi ve kalıcı ateşkes çağrısı yaptılar.

STK üyeleri ve vatandaşlar, sık sık "Katil İsrail, işbirlikçi Amerika" ve “Katil İsrail Filistin’den defol” sloganları atarak tekbirler getirdiler.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şube Başkanı Özcan Fidan, yaptığı basın açıklamasında, Filistin’in, Gazze ve Kudüs'ün, sadece Filistinlilerin değil, inananların ve bütün Müslümanların olduğuna vurgu yapıldı.

İsrail’in yalnızca güçten anlayacağına vurgu yapan Fidan, tüm dünya liderlerini Gazze’deki soykırımı durdurmaya davet etti.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.