İslahiye'de bir bina karantinaya alındı

İslahiye'de bir bina karantinaya alındı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde Covid-19 testi pozitif çıkan astım hastasının evinin bulunduğu ve 50 kişinin yaşadığı 26 daireli apartman karantina altına aldı.


Edinilen bilgiye göre, İslahiye ilçesinin Göltepe Mahallesi'nde yaşayan astım hastası K.Y. (83) rahatsızlanması üzerine yakınları tarafından İslahiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Hastanede, K.Y'nin Covid-19 testi pozitif çıkması üzerine tedavi altına alındığı belirtildi.

Filyasyon ekibinin yaptığı çalışma sonucu İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, K.Y'nin evinin bulunduğu apartmanın 14 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi.

Bunun üzerine jandarma, 50 kişinin yaşadığı 26 daireli apartmanın girişini güvenlik şeridi çekerek, karantina altına aldı.

Covid-19 nedeniyle ekipler tarafından binada ilaçlama ve dezenfekte çalışması yapıldı.

Karantina süresince apartman sakinlerinin tüm ihtiyaçlarının Kaymakamlık Vefa Destek Grubunca karşılanacağı bildirildi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.