İslahiye'de 49 ev Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı

İslahiye'de 49 ev Covid-19 nedeniyle karantinaya alındı

İslâhiye ilçesinde 2 mahallede bulunan ve 175 kişinin yaşadığı 49 ev, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.


Edinilen bilgiye göre, ilçenin Kozdere ve Burunsuzlar mahallelerinde, katıldıkları düğünün ardından döndüklerinde rahatsızlanan ve yakınları tarafından hastaneye götürülen F.D, A.D ve Ş.E'nin hastanede yapılan Covid-19 testleri pozitif çıktı.

F.D, A.D ve Ş.E. hastanede tedavi altına alınırken, filyasyon ekipleri de bu kişilerin temasta bulunduğu 175 kişiye ulaştı.

İslâhiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla her iki mahallede 49 evde yaşayan 175 kişi, 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Karantinaya alınan evlerin çevresine jandarma ekipleri tarafından güvenlik şeridi çekilerek evlere giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Karantinaya alınan evler İslâhiye Belediyesi tarafından dezenfekte edilirken, karantina süresince ise evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı belirtildi

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.