İLKHA ve Kervan FM Gaziantep Müftüsünü ziyaret etti

İLKHA ve Kervan FM Gaziantep Müftüsünü ziyaret etti

Kervan Radyo Yayıncılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Korkmaz ve İlke Haber Ajansı (İLKHA) Gaziantep Temsilcisi İbrahim Koçyiğit 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' dolayısıyla Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar'ı ziyaret etti.


Müftü Hazırlar, Korkmaz ve beraberindeki heyet ile Koçyiğit'i makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hazırlar, bu anlamlı ziyaretten dolayı heyete teşekkür etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ve camilerin öneminin ele alındığı ziyarette, toplumsal dayanışmanın sağlanmasında camilerin fonksiyonu konuşuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1986 yılından itibaren her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın kutlandığını anımsatan Hazırlar, bu haftanın Diyanet camiası için anlamlı bir hafta olduğunu söyledi.

Ömürlerini din hizmetine adayan ve toplumun önderi konumundaki din görevlilerinin haftasını tebrik eden Hazırlar, haftanın Türkiye genelinde çeşitli etkinlik ve ziyaretlerle idrak edildiğini belirtti.

Bu yıl 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' münasebetiyle düzenlenen etkinliklerin Covid-19 pandemisi nedeniyle daha çok online programlarla ve ziyaretlerle kutlandığını anımsatan Hazırlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından haftanın 'Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu' ile düzenlenen etkinlikle kutlandığını hatırlattı.

Hazırlar, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin 86 yıl aradan sonra yeniden ibadete açılmasının sevincini yaşadıklarını belirtti.

Müslümanların Kur'an-ı Kerim ve cami ile buluşması gerektiğini söyleyen Hazırlar, "Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı bir temayla kutlamaktadır. Geçmişte de 'Cami Çocuk', 'Cami Gençlik', "Cami Aile ve Kadın', 'Cami, Şehir ve Medeniyet' ile 'Cami ve Hayat' temalarını işledi. Engelliler için bile bir tema belirlenmişti. Aslında bu temalar bireysel ve toplumsal hayatımızda caminin ne kadar önemli olduğunu anlatan temalardır. Bu sene ise 'Cami ve İlim' teması işlenmektedir. Temel bilgilerimizi caminin etrafına alıyoruz. Malumunuz camide minber ve kürsü ilmi, mihrap ise ibadeti temsil eder." dedi.

Kervan Radyo Yayıncılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Korkmaz da "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Gaziantep İl Müftülüğü'ne ziyarette bulunduklarını belirterek, tüm Diyanet camiasının haftasını kutladı. 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.