HÜDA PAR heyeti Karkamış’ta incelemelerde bulundu

HÜDA PAR heyeti Karkamış’ta incelemelerde bulundu

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, beraberindeki heyetle birlikte PKK/YPG tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucunda biri çocuk, biri kadın 2 sivilin hayatını kaybettiği Karkamış ilçesinde incelemelerde bulundu.


Karkamış ilçesine dün PKK/YPG tarafından düzenlenen roketli saldırı sonucunda 5 yaşındaki Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, İl Başkan Yardımcıları, HÜDA PAR Karkamış Temsilcisi Ali Kemal Kılıçparlar, HÜDA PAR Nizip İlçe Başkanı Bayram Çakar ve beraberindeki heyetle birlikte terör saldırısı sonucu 5 yaşındaki Hasan Karataş ve öğretmen Ayşenur Alkan’ın hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı Karkamış ilçesinde incelemelerde bulundu.

Göçer ve beraberindeki heyet İlk olarak Nizip ilçesinde öğretmen Ayşenur Alkan’ın cenaze namazına katıldı. Nizip ilçesindeki Hazreti Ali Camii’ndeki cenaze namazına katılan Göçer, daha sonra Karkamış ilçesine gitti.

İlk olarak 5 yaşındaki Hasan Karataş’ın taziyesine katılan, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileyerek taziyelerini ileten Göçer ve beraberindeki heyet, daha sonra ise öğretmen Ayşenur Alkan’ın hayatını kaybettiği Kocetepe İlkokulu’nda ve 5 yaşındaki Hasan Karataş’ın hayatını kaybettiği ev ile roket ve havan mermilerinin düştüğü evlerde ve havan mermisinin düştüğü tırda inceleme yaptı.

Göçer, tır şoförü Hasan Yalçın ve saldırı sonucunda evleri hasar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Evleri hasar gören vatandaşlardan ve tır şoförü Yalçın’dan bilgi alan Göçer, bölgedeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.

Menfur saldırıyı kınayan Göçer, saldırı sonucu hasar oluşan bölgelerde inceleme yaptıklarını ve saldırı sonucu vefat eden Ayşenur Alkan öğretmenin ve 5 yaşındaki Murat Karataş’ın cenazesi ile taziyelerine katıldığını söyledi.

Saldırıda vefat eden Ayşenur Alkan öğretmene ve 5 yaşındaki Murat Karataş’a Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Göçer, "Roket ve havan mermilerinin isabet ettiği ev, okul, tır ve diğer bölgelerde inceleme yaptık. Roket ve havan mermisinin düştüğü tır ve evde ciddi manada zarar var. Roket ve havan mermisinin düştüğü tır ve evde can kaybının olmaması sevindiricidir. Ayşenur Alkan öğretmenin vefat ettiği okula gittik. Okula atılan havan mermisi okulun dışına düşmüş. Fakat şarapnel parçalarının okula sıçraması sonucu Ayşenur Alkan öğretmen vefat etti. Yine henüz 5 yaşında olan Murat Karataş vefat etti. Karkamış ilçemize çok sayıda roket ve havan mermisi atılmış. 2 can kaybımız var. 5 yaşındaki Murat Karataş’ın taziyesine katıldık. Ailesi gerçekten perişan durumdaydı. Ayşenur Alkan öğretmenin cenazesine katıldık. Cenazede acı ve gözyaşı vardı.” dedi.

Sivil insanların yaşam alanlarına roket atmanın ve can kayıplarına neden olmanın hiçbir şey ile izah edilemeyeceğini söyleyen Göçer, “Sivil insanların yaşam alanlarına bu tür eylemler gerçekleştirmek gerçekten kabul edilemez. Biz bu ve bu tür saldırıları kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

Saldırılardan dolayı Karkamış halkının tedirgin olduğunu ifade eden Göçer, "İnşallah bir daha bu tür acı olayların yaşanmaması için dua ve temennide bulunuyoruz.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

#Gaziantep haberleri

#Gaziantep Sondakika

#Sondakikia haberleri

#Antep haberleri