Hoşgör Hayriye Özbudak Anaokulu öğrencileri mezun oldu

Hoşgör Hayriye Özbudak Anaokulu öğrencileri mezun oldu

Hoşgör Hayriye Özbudak Anaokulu 2023-2024 yılsonu ve mezuniyet programını Şahinbey Kongre Merkezinde yaptı.


Programa Hoşgör Vakfı temsilcileri, STK başkanları, okul idarecileri, veliler ve misafirler katıldı. Gece; şehitlerimizi anma, İstiklal Marşı, ve 4 yaş öğrencisi Yiğit Eren Şahan’ın Kur’an tilaveti ile başladı. Okul kurucuları Hayriye Özbudak ve Ahmed M. Ziylan rahmet ve özlemle anıldı. Filistin ve Filistinli çocuklar da hatırlandı.

 

Anaokulunun; uygulanan MULTİBEM eğitimi ile millî ve manevî değerlere ne kadar sahip çıktığı yavrularımızın gösterileri ile bir kere daha teyit edildi.  5-yaş Turuncu sınıfların hazırladığı Çanakkale gösterisi ile Türkiye bayrağını yere düşürmeyen şehitlerimizi hatırlatırken izleyiciler göz yaşlarına boğuldu. 3-6 yaş grubu miniklerin hazırladığı gösteriler muhteşemdi. Sûreler, dualar, ve şiirler okundu. Yürekleri kocaman 3 yaş minik öğrencileri Hayat Bayram Olsa ve Türkiyem şarkıları ile harika bir dans gösterisi yaptı. 5 yaşların ritim, Mehter ve İngilizce Koro gösterileri ile 4 yaşların Hz. Vahşi tiyatrosu izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

 

Program sonunda 5 yaş öğrencilerinin mezuniyet töreni yapıldı. Törende minik öğrencilere diplomaları ve madalyaları verildi, hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yaşlarının üzerindeki sahne performansı ile hayat tecrübesi edinen, heyecanlarını, mutluluk ve yeteneklerini sergileyen dev yürekli minikler ailelerini haklı bir gurur ile sevindirdiler. Okul yöneticisi Songül Yentur “Anne-babaların göz bebeklerini emanet aldığımız yavrularımızı boylarından büyük performanslarını sergiledikleri gece ile ailelerine teslim ettik. İlkokul hayatlarına değerler ve akademik eğitim ile çift kanatlı kuşlar gibi uçacaklar. Mezunlarımızın yolları açık, başarıları daim olsun” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.