Hemşirelik öğrencilerine aşıda öncelik

Hemşirelik öğrencilerine aşıda öncelik

Türk Hemşireler Derneği’nin aşılama takvimi kapsamında öncelikle aşılanacaklar arasına son sınıf hemşirelik öğrencilerinin de dahil edilmesi için yaptığı girişimler sonuç verdi.


Sağlık Bakanlığı, aşı takvimine son sınıf hemşirelik öğrencilerini de dahil etti. İsimleri sisteme tanımlanan öğrenciler, e-Nabız’dan aşılarını olmaya başladı. Kovid-19’a karşı Türkiye’de 14 Ocak’ta başlayan kitlesel aşılama kampanyasında, ilk olarak sağlık çalışanları aşılanmış, tıp ve eczacılık fakültelerinde eğitim gören son sınıf öğrencileri de kapsama dahil edilmişti. Yaklaşık 1,5 yıldır uygulama eğitimlerini uzaktan eğitim yolu ile alan hemşirelik öğrencilerine öncelik verilmemesi ise tepki çekmişti. Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Sevilay Şenol Çelik, “Öğrencilerimizin aşılama programında öncelikli grupta yer almasına yönelik girişimlerimiz karşılığını buldu” dedi.

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.