HDP'nin "katliam ırkçılığı"

HDP'nin

​Kürt halkının haklarından dem vuran HDP, Gaziantep'te DAİŞ tarafından yapıldığı belirtilen katliamın yıldönümünü anarken PKK'nin benzer katliamlarını ise görmezden geliyor.


Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş ve HDP’li bir grup, 20 Ağustos 2016’da Gaziantep’te, Siirtli bir ailenin sokakta yaptığı kına gecesine DAİŞ tarafından düzenlendiği belirtilen ve 32’si çocuk 57 kişinin hayatını kaybettiği menfur saldırıyı kınamak amacıyla patlamanın yaşandığı yerde bir anma töreni düzenledi.

Beştaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Beybahçe katliamında 40 çocuk öldü. En büyük çocuk katliamlardan biri Beybahçe. Acımız da öfkemiz de büyük. Katliamı bir kez daha lanetliyorum. Ailelerin acısını paylaşıyorum." dedi.

PKK ve sol örgütlerin katliamlarına ses çıkarmayan HDP'nin anma programı samimi bulunmazken, bu durum HDP'nin "katliam ırkçılığı" yaptığı yorumlarını da beraberinde getirdi.

Nitekim PKK, Gaziantep'teki katliamla aynı yılda Mayıs ayında Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Dürümlü mezrasında bombalı saldırı gerçekleştirmiş 16 kişi hayatını kaybetmiş 23 kişinin de yaralanmıştı. Ancak HDP'den şu ana kadar bırakın anma programı düzenlemeyi en ufak bir kınama mesajı da yayınlanmış değil.

Bu ikiyüzlü tavır yeni bir şey değil elbet çünkü HDP, PKK'nin geçmişteki katliamlarına karşı da "üç maymunu" oynamış, ölümler ve katliamlar arasında ayrımcılığa gitmişti.

PKK vesayeti altında hareket eden HDP'nin, bu "katliam ırkçılığını" sürdüreceği muhakkak fakat Kürt halkının da bu ikiyüzlü tavra karşılık vereceği bir gerçek olarak önümüzde duruyor.
HDP'nin

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Gaziantep Günebakış Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.Bu haber için yorum yaz

Not: Telefon ve E-Posta'nız gizlilik şartları gereği tarafımızca gizlenmektedir. "Yorum ve İsminiz" herkese görünür şekilde olacaktır. Hakaret ve buna dayalı tüm sorumluluk size aittir.

YUKARI ÇIK